Home Najnowsze Menedżer Arsenalu, Mikel Arteta, stanowczo zaprzecza plotkom o przenosinach do FC Barcelony

Menedżer Arsenalu, Mikel Arteta, stanowczo zaprzecza plotkom o przenosinach do FC Barcelony

Menedżer Arsenalu, Mikel Arteta, stanowczo zaprzecza plotkom o przenosinach do FC Barcelony

Menedżer Arsenalu, Mikel Arteta, stanowczo zaprzecza plotkom o przenosinach do FC BarcelonyMenedżer Arsenalu Londyn, Mikel Arteta, stanowczo zaprzeczył plotkom sugerującym, że miałby przenieść się do FC Barcelony. Trener wyraźnie odrzucił te „nieprawdziwe informacje” i podkreślił swoją lojalność wobec obecnego klubu.

W ostatnich tygodniach pojawiły się spekulacje na temat możliwej zmiany Artety na stanowisku trenera Barcelony. Jednak Hiszpan natychmiast zareagował na te doniesienia, podkreślając, że są one bezpodstawne.

Arteta podziękował za wsparcie ze strony klubowego zarządu i wyraził zadowolenie z pracy w Arsenalu. Podkreślił również, że jest zobowiązany do kontynuowania projektu budowy zespołu i osiągania sukcesów na Emirates Stadium.

„Chciałbym ostatecznie rozwiać wszelkie wątpliwości. Nieprawdziwe są informacje sugerujące, że planuję odejście z Arsenalu i przeniesienie się do FC Barcelony” – powiedział Arteta.

Trener podkreślił, że jest wdzięczny za możliwość prowadzenia tego zaszczytnego klubu i nie zamierza opuszczać go w najbliższym czasie. Jego celem jest kontynuowanie rozwoju drużyny i zapewnienie jej awansu do europejskich pucharów.

Mimo że FC Barcelona jest jednym z najbardziej prestiżowych klubów na świecie, Arteta nie czuje się skuszony byłą swoją przeszłością w tej drużynie. Jasno podkreśla, że jego priorytetem jest obecnie Arsenal i skoncentrowanie się na osiągnięciu sukcesu z tym klubem.

Przypomnijmy, że Mikel Arteta, który przejął stery Arsenalu w grudniu 2019 roku, zdążył już wprowadzić kilka ważnych zmian i uzyskał pewne wyniki. Mimo trudnego sezonu 2020/2021, trener dąży do odbudowy drużyny i awansu do czołówki Premier League.

Wobec tych wyjaśnień, fani Arsenalu mogą odetchnąć z ulgą i cieszyć się kontynuacją współpracy z Mikelu Artetą. Trener pozostaje wierny klubowi i koncentruje się na osiąganiu lepszych wyników w przyszłości.