Home Ekstraklasa Mariusz Rumak: Organizacja gry w polskim futbolu wymaga poprawy

Mariusz Rumak: Organizacja gry w polskim futbolu wymaga poprawy

Mariusz Rumak: Organizacja gry w polskim futbolu wymaga poprawy

Mariusz Rumak: Największe pole do poprawy to organizacja gry o tytuły. Przesadza defensywa

Mariusz Rumak, były piłkarz i obecnie trener, podkreśla, że największą kwestią wymagającą poprawy w polskim futbolu jest organizacja gry o mistrzostwo. Według niego, defensywa w naszej lidze przesadza i trzeba zdobyć więcej umiejętności w ataku.

W rozmowie z dziennikarzami, Rumak zwrócił uwagę na potrzebę wprowadzenia zmian, które poprawią jakość rozgrywek. Jego zdaniem, polska liga nieustannie skupia się na defensywie i zaniedbuje aspekty ofensywne.

Trener przywołał przykłady z największych europejskich lig, gdzie drużyny kładą nacisk na zdobywanie goli i widowiskową grę. Rumak jest zdania, że podobny styl powinien być promowany również w polskiej lidze, aby przyciągnąć większe zainteresowanie kibiców.

Przejście od defensywnej strategii do bardziej ofensywnej nie będzie łatwe, zdaje sobie z tego sprawę Rumak. Jednak uważa, że jest to niezbędne, aby polski futbol mógł się rozwijać i odnosić sukcesy na arenie międzynarodowej.

Trener wskazuje również na konieczność większego inwestowania w szkolenie młodych talentów. Jego zdaniem, system szkoleniowy w Polsce musi zostać zreformowany, aby produkcja utalentowanych piłkarzy była bardziej intensywna i efektywna.

Mariusz Rumak podkreśla, że polski futbol ma ogromny potencjał, który należy wykorzystać. Poprawienie organizacji gry o tytuły oraz inwestowanie w rozwój młodych piłkarzy są kluczowymi elementami w tym procesie.

Podsumowując, trener jest zdania, że największe pole do poprawy w polskim futbolu to organizacja gry o tytuły, która obecnie jest zbyt skoncentrowana na defensywie. Rumak apeluje o wprowadzenie zmian, które przyczynią się do większej rozwagi między obroną a atakiem oraz promocji widowiskowej i efektywnej gry.