Home Najnowsze Manchester City zasłużenie wygrywa z Evertonem 3:1 w meczu Premier League | Aktualności piłkarskie

Manchester City wygrał z Evertonem 3:1 w meczu Premier League, po kapitalnych drugich 45 minutach. Spotkanie odbyło się na Etihad Stadium w Manchesterze.

Pierwsza połowa nie była zbyt widowiskowa, obie drużyny miały okazje, ale bramki nie padły. The Citizens wydawali się być lekko zdezorientowani, a Everton dobrze bronił się na własnym boisku.

Jednak druga połowa to zupełnie inna historia. Dopiero w 52. minucie, udało się wyrwać piłkę z rąk bramkarza Evertonu i wtedy Kevin De Bruyne wprowadził Manchester City na prowadzenie. Piłkarze Graeme’a Jonesa nie byli w stanie odpowiedzieć na ten atak.

Kolejne trafienie dla gospodarzy miało miejsce w 64. minucie, gdy Gabriele Jesus wykorzystał strzał Raheema Sterlinga i podwyższył prowadzenie drużyny Pepa Guardioli. Everton próbował się cofnąć, ale defensywa Manchesteru była nieugięta.

Na wyciągnięcie ręki bramki dla The Citizens były w 77. minucie, kiedy to Phil Foden wykorzystał podanie Bernardo Silvy. Wynik 3:0 wydawał się być nie do odrobienia dla Evertonu.

Jednak goście nie poddali się i w 87. minucie zdołali zdobyć honorową bramkę. Alex Iwobi wykorzystał niedociągnięcie defensywy Manchesteru i wpakował piłkę do siatki.

W rezultacie Manchester City wygrał 3:1 i zasłużenie zgarnął trzy punkty. Pomimo trudności w pierwszej połowie, druga część meczu była kapitalna dla The Citizens, którzy udowodnili swoją wyższość nad Evertonem.