Home Najnowsze Manchester City vs Tottenham: Niesamowity remis na Etihad

Manchester City vs Tottenham: Niesamowity remis na Etihad

Manchester City zremisowało z Tottenhamem w spektakularnym meczu na stadionie Etihad. Spotkanie było pełne emocji i niezapomnianych momentów dla kibiców obu drużyn.

Od samego początku można było zauważyć wysoką intensywność gry i chęć zwycięstwa po obu stronach. Już w 23. minucie Manchester City zdobyło pierwszą bramkę dzięki Gabrielowi Jesusowi, który skutecznie wykorzystał podanie Oleksandra Zinchenko. Jednak radość drużyny gospodarzy nie trwała długo, ponieważ wyrównujące trafienie dla Tottenhamu padło już trzy minuty później. Steven Bergwijn był autorem tego gola, który w efektowny sposób pokonał bramkarza The Citizens, Edersona.

Mecz był niezwykle wyrównany i obie drużyny stwarzały sobie okazje do zdobycia kolejnych bramek. W drugiej połowie wyrównany wynik został utrzymany, pomimo wielu groźnych sytuacji i rzutu karnego, który nie został wykorzystany przez Harry’ego Kane’a. Obie ekipy śmiało atakowały, starając się przełamać obronę przeciwnika, jednak ostateczny rezultat pozostał bezbramkowy.

Nie brakowało również kontrowersyjnych decyzji sędziego. Jeden z najważniejszych momentów to sytuacja, w której Raheem Sterling zdobył bramkę w doliczonym czasie gry, jednak po analizie VAR została ona anulowana z powodu spalonego. Obie drużyny otrzymały także kilka żółtych kartek za faule i niebezpieczne zachowanie na boisku.

Mecz zakończył się remisem 1:1, jednak nie brakowało w nim emocji i widowiska. Wielu kibiców mogło być zawiedzionych brakiem kolejnych goli, ale na pewno nie mogło narzekać na brak wrażeń. Obie drużyny zaprezentowały się z dobrej strony, a kibice mogli podziwiać niezwykle widowiskowy mecz Premier League.

Na podstawie: „Premier League: Manchester City remisuje z Tottenhamem. Szalony mecz na Etihad” (PilkarskiSwiat.com)