Home Liga Mistrzów Manchester City gromi Crvenę zvezdę Belgrad w Lidze Mistrzów

Manchester City gromi Crvenę zvezdę Belgrad w Lidze Mistrzów

Manchester City gromi Crvenę zvezdę Belgrad w Lidze Mistrzów

Manchester City pokonuje Crvena zvezdę Belgrad! Młodzież Guardioli pokazała klasę

Wczoraj wieczorem na stadionie Etihad odbył się mecz pomiędzy Manchesterem City a Crveną zvezdą Belgrad. Rywalizacja zakończyła się wynikiem 3:0 na korzyść angielskiego klubu.

Młodzież w roli głównej
Manchester City postawił na młodych zawodników, dając im szansę zaprezentowania swoich umiejętności. Pep Guardiola postawił na kilku utalentowanych piłkarzy, którzy udowodnili, że warto na nich stawiać. W składzie znaleźli się m.in. Phil Foden, Taylor Harwood-Bellis oraz Eric Garcia.

Unikatowa gra
Pomimo tego, że Crvena zvezda Belgrad postawiła twardą obronę, Manchester City dominował na boisku przez większość spotkania. Ich precyzyjne podania, szybkość i skuteczne strzały sprawiły, że serbski zespół nie miał szans na odrobienie strat.

Niesamowita akcja Fodena
Jednym z najważniejszych momentów meczu był gol zdobyty przez Phila Fodena. Młody pomocnik pokazał swoje umiejętności techniczne, efektownie przechodząc przez obronę Crvenej zvezdy i pewnie skierowując piłkę do bramki. To był chyba najpiękniejszy gol tego spotkania.

Mocna obrona
Trzeba także pochwalić defensywę Manchesteru City. Mimo kilku groźnych akcji Crvenej zvezdy Belgrad, obrona angielskiego klubu nie dała się zaskoczyć. Ederson w bramce był niezwykle pewny siebie, zatrzymując wszystkie strzały rywali.

Substytut przynosi kolejne zwycięstwo
Kiedy wydawało się, że wynik meczu jest już przesądzony, na boisko wszedł Gabriel Jesus. Brazylijczyk pokazał, że z ławki rezerwowych potrafi wpływać na przebieg spotkania. Jego bramka w ostatniej minucie zdobyta po efektownej akcji tylko podkreśliła dominację Manchesteru City na boisku.

Podsumowanie
Manchester City pokonał Crveną zvezdę Belgrad 3:0 w imponującym stylu. Młodzi piłkarze Guardioli udowodnili, że zasługują na szansę gry w Lidze Mistrzów. Ich udane występy powinny dodać pewności siebie całemu zespołowi, który ma nadzieję na jeszcze większe sukcesy w europejskich rozgrywkach.

Link do oryginalnego artykułu: https://pilkarskiswiat.com/liga-mistrzow-manchester-city-pokonuje-crvena-zvezde-belgrad-mlodziez-guardioli-pokazala-klase/