Home 1 Liga Magiera: Lechia Gdańsk bliżej zwycięstwa niż Korona Kielce

Magiera: Lechia Gdańsk bliżej zwycięstwa niż Korona Kielce

Bliżej zwycięstwa niż Korona Kielce – Jacek Magiera o spotkaniu

Jacek Magiera, trener drużyny Lechi Gdańsk, podsumował niedawne spotkanie z Koroną Kielce, które zakończyło się remisem. Magiera jest przekonany, że jego zespół był bliżej zwycięstwa i nie mogli go odnieść ze względu na niewykorzystane sytuacje.

Spotkanie z Koroną Kielce było bardzo intensywne i emocjonujące. Obie drużyny starały się kontrolować grę, jednak to Lechia Gdańsk miała przewagę przez większość spotkania.

Gdańszczanie stworzyli wiele klarownych okazji do zdobycia gola, jednak ich skuteczność pozostawiała wiele do życzenia. Patryk Lipski, Maciej Gajos i Flávio Paixão nie potrafili zamienić swoich szans na bramki.

Trener Jacek Magiera przyznał po meczu, że jego drużyna była znacznie bliżej zdobycia zwycięskiego gola niż Korona Kielce. Lechia Gdańsk dominowała pod względem posiadania piłki i stworzyła więcej sytuacji strzeleckich.

„Bardzo niezadowalająca jest dla nas wiadomość, że mamy remis z takim przeciwnikiem. Byliśmy na pewno bliżej zwycięstwa niż Korona Kielce”, powiedział Magiera.

Niewykorzystane sytuacje Lechii Gdańsk były główną przyczyną nieodniesienia zwycięstwa w tym spotkaniu. Trener Magiera jednak podkreśla, że drużyna wie, nad czym musi pracować i jak poprawić swoją skuteczność.

„Musimy poprawić skuteczność w końcówce akcji, aby zamieniać swoje sytuacje na bramki. To jest teraz naszym priorytetem, żeby przekładać swoje przewagi na wynik końcowy meczu”, zaznaczył trener Lechii.

Podsumowując, spotkanie z Koroną Kielce było dużym rozczarowaniem dla Lechii Gdańsk, która nie potrafiła wykorzystać swojej przewagi na boisku. Mimo to, Jacek Magiera wierzy w swoją drużynę i wie, że pozbędą się problemów ze skutecznością. Przed Lechią czekają kolejne wyzwania, na które muszą odpowiednio się przygotować.