Home Ekstraklasa Losowanie grupy na Euro 2024 – reakcja Zbigniewa Bońka i najtrudniejszy przeciwnik

Losowanie grupy na Euro 2024 – reakcja Zbigniewa Bońka i najtrudniejszy przeciwnik

Losowanie grupy na Euro 2024 – reakcja Zbigniewa Bońka i najtrudniejszy przeciwnik

Zbigniew Boniek zareagował po losowaniu fazy grupowej Euro 2024 i wskazał, kto może nas uratować

Zbigniew Boniek, prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, nie kryje swojego zdziwienia po losowaniu grup Euro 2024. Wskazał także drużynę, która może stanowić dla naszego zespołu największe wyzwanie.

Po ogłoszeniu wyników losowania fazy grupowej mistrzostw Europy 2024, Zbigniew Boniek udzielił krótkiego wywiadu dla mediów. Prezes PZPN wyraził swoje zaskoczenie przydziałem reprezentacji Polski do grupy z mocnymi rywalami.

„Muszę przyznać, że to losowanie jest dla nas bardzo trudne. Mamy trudnych przeciwników, ale nie można mówić o szansach na awans. Nasza drużyna powinna się skupić na tym, aby pokazać swoje umiejętności i walczyć do końca.” – podkreślił Boniek.

Polska reprezentacja została przyporządkowana do grupy A, gdzie spotka się z takimi drużynami jak Francja, Niemcy i Portugalia. Boniek nie ukrywa, że największym wyzwaniem będzie starcie z Francuzami, którzy uchodzą za jednego z faworytów turnieju.

„Francja to zdecydowanie jeden z najtrudniejszych przeciwników, z jakimi możemy się zmierzyć. Mają bardzo mocny zespół, z wieloma światowej klasy zawodnikami. Ale trzeba pamiętać, że w piłce wszystko jest możliwe, a nikt nie jest niepokonany.” – zaznaczył Boniek.

Mimo trudnej sytuacji, prezes PZPN nie traci wiary w swoją drużynę. Wierzy, że polscy piłkarze są zdolni do pokonania każdego rywala i zaskoczenia wszystkich. Boniek zwrócił także uwagę na duże doświadczenie, jakie posiadają selekcjoner i zawodnicy reprezentacji Polski.

„Mamy świetnego trenera, który doskonale zna naszych przeciwników. Wierzę w to, że nasza drużyna jest w stanie stawić czoła najlepszym europejskim zespołom. Musimy być pewni siebie i nie bać się żadnych wyzwań. Mam nadzieję, że spotkamy się w fazie pucharowej i zaskoczymy wszystkich swoją grą.”

– zakończył Boniek.

Oczekiwania kibiców względem polskiej drużyny są ogromne, jednak dopiero czas pokaże, czy uda się spełnić oczekiwania i zapewnić Polsce miejsce w fazie pucharowej Euro 2024. Z pewnością każdy mecz naszej reprezentacji będzie wielkim emocjonalnym widowiskiem dla polskich fanów piłki nożnej. 🇵🇱⚽️