Liverpool-Tottenham: Kontrowersje Kloppa z sędzią Tierneyem jak na linii Mourinho-Serra

Zwycięstwo z dreszczykiem i sędziowskie kontrowersje dla Liverpoolu jurgen Kloppwczoraj vs Tottenhama teraz Angielski Związek Piłki Nożnej może wszcząć dochodzenie w sprawie słów niemieckiego trenera, który oskarżył dyrektora meczowego, Paula Tierneyao zwróceniu się do niego „niewłaściwe słowae” pod koniec meczu, kiedy upomniał go za przesadne uniesienie. Przypadek podobny do Mourinho-Serrawybuchła w końcówce wygranego 4-3 bezpośredniego starcia, którego stawką było piąte miejsce na Anfield Roard.

Wynik, który przyszedł po tym, jak Liverpool objął trzy bramkowe prowadzenie w pierwszych 15 minutach. Olśniewający start The Reds został podpisany przez Jones, Diaz i Salah z rzutu karnego. W drugiej połowie powrót Tottenhamu, który rozpoczął się od Kane w 40. minucie, kontynuowany w 32. minucie drugiej połowy przez Soni ukończone w 3′ czasu regeneracji przez Richarlisona. Klopp surowo zakwestionował z czwartym człowiekiem rzut wolny, z którego padł gol Brazylijczyka, a zaledwie sto sekund później, w 94. minucie, nastąpił finał 4-3 przez Diogo Jota. W tym momencie Klopp polemizował z czwartym zawodnikiem, a sędzia Tierney upomniał go.

„Wygląda na to, że ma coś przeciwko nam”, ciężkie pomeczowe wypowiedzi trenera, teraz kontrowane przez komisję sędziowską Premiership. „Rozważania, które należy zdecydowanie obalić – podkreślają angielscy sędziowie w nocie -.. Zachowanie Tierneya było profesjonalne przez cały mecz”.Mamy swoją historię z Tierney, naprawdę nie wiem co ona ma przeciwko nam – oskarżenia Kloppa -.. Powiedział, że nie ma problemu, ale to nie może być prawda. To, co powiedział, kiedy dał mi żółtą kartkę, nie jest w porządku”. Komisja sędziowska poinformowała, że słowa arbitrów na boisku zostały nagrane, a z analizy taśm wynika, że nie było żadnych niestosownych wypowiedzi, „nawet w momencie upomnienia”. Ale AF, według Bbcmoże wszcząć dochodzenie.

(ansa)