Home Liga Mistrzów Liga Mistrzów: Faworyci do triumfu w europejskich rozgrywkach – Robert Lewandowski wskazuje swoich faworytów

Liga Mistrzów: Faworyci do triumfu w europejskich rozgrywkach – Robert Lewandowski wskazuje swoich faworytów

Liga Mistrzów: gwiazda Bayernu wymieniła faworytów do triumfu

Najnowsze doniesienia związane z Ligą Mistrzów nie pozostawiają żadnej wątpliwości – nadchodzący sezon będzie niezwykle emocjonujący. Jedną z czołowych gwiazd, które zapowiedziały walkę o trofeum, jest zawodnik Bayernu Monachium.

Robert Lewandowski, bo o nim mowa, udzielił wywiadu, w którym wskazał głównych faworytów do zwycięstwa w europejskich rozgrywkach. Polski napastnik, który w ubiegłym sezonie był kluczową postacią Bayernu podczas ich triumfu w Lidze Mistrzów, nie krył swojego rozczarowania wycofaniem się Juventusu z rywalizacji.

„Juventus to jedna z największych drużyn w Europie i zawsze wymagający przeciwnik. Szkoda, że nie będą brali udziału w tegorocznej edycji. To na pewno osłabi poziom rywalizacji.” – stwierdził Lewandowski.

Nieco inną opinią wywiązują się działacze Realu Madryt, którzy pojawili się jako jeden z faworytów do zwycięstwa w Lidze Mistrzów. Zawodnicy „Królewskich” w minionym sezonie ograli Liverpool w finale i zostali mistrzami Europy. Teraz mają w planach obronę tytułu.

„Wierzymy, że mamy wszystko, czego potrzebujemy, aby sięgnąć po kolejne trofeum. Nasz zespół jest mocniejszy niż poprzednio, a nasi zawodnicy są zdeterminowani, by powtórzyć sukces z poprzedniego sezonu.”

To jednak nie koniec. Chelsea, która mimo że niedawno zmieniła trenera, również jest wymieniana jako jedna z drużyn, które mają realne szanse na zdobycie tytułu. Thomas Tuchel, nowy szkoleniowiec „The Blues”, pokazał już w poprzedniej edycji Ligi Mistrzów, że potrafi prowadzić swój zespół do sukcesu.

„Naszym celem jest dotarcie jak najdalej w tych prestiżowych rozgrywkach. Mamy do dyspozycji silną drużynę, na którą możemy liczyć. Chcemy udowodnić, że jesteśmy jednym z najlepszych klubów w Europie.”

Podsumowując, Liga Mistrzów zapowiada się niezwykle interesująco. Choć brak uczestnictwa Juventusu może być rozczarowaniem dla wielu, to nadal pozostaje szerokie grono drużyn, które aspirują do zdobycia tego prestiżowego trofeum. Ostateczny zwycięzca zostanie wyłoniony dopiero po zaciętej rywalizacji na europejskich boiskach.

Nie możemy się już doczekać rozpoczęcia zawodów i zobaczenia, jak ostatecznie potoczy się walka o tytuł.