Home 1 Liga Laporta szuka następcy dla Xaviego – wielkie zmiany w FC Barcelona

Laporta szuka następcy dla Xaviego – wielkie zmiany w FC Barcelona

Laporta szuka następcy dla Xaviego – wielkie zmiany w FC Barcelona

Laporta szuka następcy dla Xaviego – wielkie zmiany w FC BarcelonaLaporta rozpoczyna poszukiwania – kto zastąpi Xaviego?

Wielkie zmiany w Barcelonie! Prezydent klubu Joan Laporta rozpoczyna poszukiwania odpowiedniego kandydata, który zastąpi legendarnego piłkarza Xaviego w roli trenera pierwszego zespołu. Decyzja wywołała ogromne poruszenie w świecie piłki nożnej.

Xavi Hernandez, jeden z najbardziej utytułowanych piłkarzy w historii Barcelony, podjął się wyzwania i objął posadę trenera katarskiego klubu Al-Sadd w 2019 roku. Od tamtej pory jego nazwisko wiązane jest z ewentualnym powrotem do Camp Nou. Jednakże, obecnie 41-letni Hiszpan nie planuje opuszczać Kataru, a więc Barcelona musi znaleźć inną osobę, która dostąpi zaszczytu trenowania tej drużyny.

Laporta, który niedawno został ponownie wybrany na stanowisko prezesa Barcelony, ma trudne zadanie przed sobą. Musi znaleźć kogoś, kto nie tylko będzie potrafił kontynuować piękną grę „Czterolistnej Koniczyny”, ale także odbudować drużynę po nieudanym występie w ostatnich sezonach.

Nieoficjalne źródła informują, że Laporta ma na swojej liście kilka ciekawych kandydatur. Jednym z głównych faworytów jest Julian Nagelsmann, utalentowany niemiecki trener, który obecnie prowadzi RB Leipzig. Nagelsmann zdobył uznanie dzięki swojej filozofii ofensywnego futbolu i umiejętności pracy z młodymi talentami.

Kolejną opcją jest Xavi właśnie. Niewykluczone, że Laporta będzie starał się przekonać swojego byłego kolegę z drużyny do podjęcia wyzwania i powrotu na Camp Nou jako trener. Jednakże, jak już wcześniej wspomniano, dla Xaviego priorytetem jest dokończenie rozpoczętego projektu w Al-Sadd.

Innym kandydatem, którym interesuje się Laporta, jest Hansi Flick, były trener Bayernu Monachium. Flick doświadczył ogromnego sukcesu z Bawarczykami, wygrywając Ligę Mistrzów w 2020 roku. Jego umiejętność zarządzania zespołem i taktyczne geniusz są cechami, które mogłyby przynieść pozytywne zmiany w barcelońskim klubie.

Nie wiadomo jeszcze, kiedy Laporta podejmie ostateczną decyzję. Na pewno potrzebuje czasu na dokładne przeanalizowanie wszystkich możliwości i dokonanie najlepszego wyboru dla dobra drużyny. Kibice Barcelony trzymają kciuki i z niecierpliwością czekają na ostateczne rozstrzygnięcie.

Przyszłość Barcelony jest niezwykle ważna dla miłośników piłki nożnej na całym świecie. Czy nowy trener będzie w stanie przywrócić klubowi dawny blask i sukcesy? Czy po powrocie Xaviego jako trenera znów zobaczymy Barcelonę dominującą na europejskich stadionach? Odpowiedzi na te pytania poznamy niebawem.