Home Najnowsze Kosta Runjaić – profesjonalista utrzymujący optymizm po meczu z Lechem

Kosta Runjaić – profesjonalista utrzymujący optymizm po meczu z Lechem

Kosta Runjaić – profesjonalista utrzymujący optymizm po meczu z Lechem

Kosta Runjaić po meczu z Lechem: Ani nie jestem rozczarowany, ani szczęśliwy

Kosta Runjaić – profesjonalista utrzymujący optymizm

Kosta Runjaić, trener Lechii Gdańsk, po remisowym spotkaniu z Lechem Poznań udzielił wywiadu, w którym wyraził swoje odczucia na temat tej konfrontacji. Mimo podziału punktów na koniec meczu, Runjaić nie ukrywał swojego optymizmu i równocześnie zaakcentował pewną obiektywność w swojej ocenie.

„Nie jestem rozczarowany, ani szczęśliwy”, wyznał trener Lechii Gdańsk. Jego słowa sugerują, że mimo zadowalającego remisu, Runjaić spodziewał się zarówno lepszego wyniku, jak i gorszego. To świadczy o profesjonalnym podejściu do sytuacji, które jest charakterystyczne dla doświadczonego trenera.

Lechia Gdańsk na drodze do sukcesu

Trener Gdańszczan pochwalił swoich zawodników za ich determinację i zaangażowanie podczas spotkania. Wśród kluczowych słów, które Runjaić użył podczas swojej wypowiedzi, znajdowały się m.in. „walka”, „zgranie” i „ambicja”. To właśnie te elementy są nieodłączną częścią drogi do sukcesu dla każdej drużyny.

„Musimy skupić się na poprawieniu skuteczności.”

Runjaić dostrzegł pewne mankamenty w grze Lechii, zwłaszcza w kontekście skuteczności w ofensywie. Uznał, że to aspekt, na który trzeba się skupić i nad którym trzeba pracować. Trener Gdańszczan podkreślił, że „musimy zwiększyć precyzję w finiszu”, aby móc zdobywać więcej bramek i w efekcie osiągnąć lepsze rezultaty.

Wiara w drużynę

Runjaić nie stracił wiary w swoją drużynę. W przeciwnościach widzi szansę na rozwój i doskonalenie swoich podopiecznych. Potwierdził to, mówiąc: „Wierzę w moich zawodników i jestem pewien, że w najbliższych meczach pokażemy jeszcze lepszą grę”. To jasne przesłanie dla wszystkich kibiców, którzy również wierzą w jakość drużyny piłkarskiej.

Równowaga emocjonalna

Kosta Runjaić zachował równowagę emocjonalną w swojej wypowiedzi, nie dał się ponieść euforii czy rozpaczy. Takie podejście jest kluczowe dla trenera, który ma wpływ na procesy motywacyjne zawodników. Poprzez pokazanie stabilności i pozytywnego nastawienia, Runjaić stara się wpłynąć na swoją drużynę i wyciągnąć z niej jeszcze lepsze wyniki.

Podsumowując, trener Lechii Gdańsk, Kosta Runjaić, jest profesjonalistą utrzymującym optymizm na drodze do sukcesu. Jego wypowiedź po meczu z Lechem Poznań pokazuje, że jest idealnym przykładem trenera, który potrafi utrzymać równowagę emocjonalną oraz skupić się na doskonaleniu gry drużyny. Wierzy w swoich zawodników i nie poddaje się w obliczu przeciwności. Praca nad skutecznością jest kolejnym celem, do którego Runjaić konsekwentnie dąży.