Home Najnowsze Kogo naprawdę chciał De Laurentiis? Oszustwo Rudi Garcia jako trener Napoli

Kogo naprawdę chciał De Laurentiis? Oszustwo Rudi Garcia jako trener Napoli

Trenerzy, których chciał De Laurentiis. Rudi Garcia nie był pierwszym wyborem

Prezes Napoli Aurelio De Laurentiis został zapytany o swoje preferencje dotyczące trenerów, których chciałby widzieć na ławce swojego klubu. Okazało się, że obecny trener Rudi Garcia nie był jego pierwszym wyborem.

W rozmowie dla mediów De Laurentiis wyznał, że marzył o zatrudnieniu dwóch innych znanych szkoleniowców. Pierwszym z nich miał być ikona futbolu holenderskiego, Johan Cruyff. Legenda zmarła niestety przed zakończeniem negocjacji z Napoli, co uniemożliwiło realizację tego planu.

Kolejną osobą, którą De Laurentiis chciał mieć na stanowisku trenera, był Carlo Ancelotti. Wiele wskazywało na to, że dojdzie do porozumienia, jednak w ostatniej chwili Włoch wybrał inne wyzwanie i związał się z Evertonem.

Ostatecznie prezes Napoli musiał zadowolić się Rudi Garcia. Mimo że nie był jego pierwszym wyborem, De Laurentiis docenia pracę Francuza. Trener doprowadził zespół do osiągnięcia ważnych celów, a w sezonie 2020/2021 Napoli walczy o tytuł mistrza Włoch.

Decyzje dotyczące trenerów są jednym z najważniejszych aspektów zarządzania klubem. Prezes De Laurentiis musiał zrezygnować z marzeń o Cruyffie i Ancelottim, ale mimo to wybrał Garcia, który okazał się dobrą decyzją. Czy Napoli zdobędzie mistrzostwo tego sezonu? Przekonamy się niebawem.