„Jest zachwycający” – szef Chelsea Frank Lampard chwali „bezinteresownego” Trevoha Chalobaha

Frank Lampard pochwalił formę Trevoha Chalobaha podczas swojego tymczasowego menedżera Chelsea po tym, jak obrońca zaprezentował się świetnie w sobotnim remisie 2-2 z Nottingham Forest.

23-letni wychowanek akademii wystąpił we wszystkich ośmiu meczach prowadzonych przez Lamparda, w tym w pięciu, stając się niezawodną postacią wśród zmagań drużyny o występy i wyniki.

Był wykorzystywany zarówno na prawej obronie, jak i na prawej stronie trójki rezerwowych, gdy Lampard zmieniał systemy i był najbardziej widocznym rodzimym produktem klubu od czasu styczniowych wydatków transferowych właściciela Todda Boehly’ego.

Zaczynamy od nowa. Zakończmy mocno. pic.twitter.com/V6pidgJ63z

– Trevoh Chalobah (@TrevohChalobah) 13 maja 2023 r

To był drugi sezon Chalobaha w pierwszej drużynie Chelsea po wypożyczeniach do Ipswich, Huddersfield i francuskiej drużyny Lorient, a jego 22 występy w Premier League przekroczyły 20, które zaliczył w poprzedniej kampanii.

W meczu z Forest był odpowiedzialny za strzelenie pierwszej z dwóch bramek Raheema Sterlinga, dobrze łącząc się z Noni Madueke po prawej stronie, zanim wybrał swojego kolegę z drużyny do strzelenia gola, gdy Chelsea odrobiła straty, aby uniknąć hańby kolejnej porażki u siebie.

„To taki bezinteresowny chłopak. Nie mówi 'chcę grać na tej pozycji'”, powiedział Lampard. „Może (jego najlepsza pozycja) stanie się oczywista, ale myślę, że grał naprawdę dobrze w trójce z tyłu dla klubu.

„(Miał) naprawdę dobry okres, kiedy po raz pierwszy wszedł do drużyny, może grać dobrze jako środkowy obrońca w czwórce i na prawym skrzydle. Większym obrazem jest sposób, w jaki stosuje się od mojego powrotu.

„Trenowanie z nim jest przyjemnością każdego dnia, ponieważ przychodzi z entuzjazmem, niskim poziomem utrzymania, a kiedy mówisz o rzeczach, których chcesz, stara się je robić na boisku, co jest świetną rzeczą.

„W moim krótkim okresie tutaj, patrzysz na to, jakie są mecze i poszczególni gracze, byłem bardzo zadowolony. Nie mogłem się doczekać pracy z Trevem, ponieważ nie miałem takiej szansy, kiedy byłem tu wcześniej (2019-21)”

Przyjmuje się, że Chelsea jest bliska mianowania Mauricio Pochettino na kolejnego stałego trenera, a porozumienie w sprawie przejęcia przez byłego szefa Tottenhamu obowiązków Lamparda po zakończeniu sezonu zostało osiągnięte.

Jednym z jego pierwszych zadań będzie podjęcie decyzji, kto z rozdętego składu klubu będzie odgrywał rolę w jego planach.

Do niedawna Chalobah mógł wydawać się kandydatem do odejścia, ale wydaje się to mniej prawdopodobne po wszechstronności i konsekwencji, jaką wykazał się pod Lampardem.

„Próbowałem go wypożyczyć, kiedy pracowałem gdzie indziej, a teraz było miło i doceniam, jakim jest graczem na wysokim poziomie” – dodał Lampard. „Będzie jeszcze lepszy.

„Zawsze to miał (dobre przejście, znalezienie swojego człowieka). Grał jako numer sześć, grał jako prawy środkowy obrońca, który wkracza w obszary.

„Niektóre rzeczy zależą od poziomu zawodnika, który jest w stanie wejść, wykonać dośrodkowanie i mieć możliwości fizyczne. On ma to wszystko. Może pełnić dla nas różne role”