Jak obstawiać zakłady bukmacherskie

Pasjadosportu.pl » Jak obstawiać zakłady bukmacherskie

Zakłady bukmacherskie stają się coraz popularniejsze. Wpływa na to poprawa warunków życia oraz dostęp do Internetu. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób próbuje spróbować swoich sił w tym zajęciu. Jednak spora część z nowych graczy zaczyna swoją przygodę od błędów. Które mogą ją znacząco skrócić lub sprawić, że nie będzie przynosić ona oczekiwanych rezultatów. Postaramy się więc dziś przybliżyć wam podstawowe reguły i informacje. Które będą przydatne dla każdego początkującego gracza. Musicie jednak pamiętać, że poznanie i stosowanie się do nich nie są gwarantem sukcesów i wygranych. Te możecie osiągnąć, dopiero gdy połączycie rozsądek dotyczący grania z odpowiednim doświadczeniem.

legalni bukmacherzy w polsce

Odpowiedni bukmacher to podstawa

Rozpoczęcie przygody z zakładami sportowymi powinno zacząć się właśnie od doboru bukmachera. Niezależnie czy mowa o tych dostępnych w sieci, czy w punktach stacjonarnych. Obecnie na rynku mamy wielu różnych bukmacherów. Niestety nie można jednoznacznie powiedzieć, u kogo należy grać. Każdy z graczy powinien bowiem dobierać bukmacherów pod siebie. Na co warto jednak zwrócić uwagę?

W przypadku bukmacherów, którzy działają na wielu rynkach. Lub poza granicami naszego kraju warto sprawdzić ranking bukmacherów Sportsbook Review. Który monitoruje działania firm bukmacherskich pod względem ich wiarygodności i bezpieczeństwa od 1999 roku. Ocenia od ponad 190 firm bukmacherskich w skali od A+. Najlepsze firmy do F (bukmacherzy, których należy unikać za wszelką cenę). Jedyną wadą tego rankingu jest brak wielu firm, które działają wyłącznie na rynku polskim. W przypadku tych warto przeszukać fora i serwisy internetowe. Które będą pełne opinii innych graczy korzystających z ich usług. Nie należy także brać Licencji Ministra Finansów za gwarancję jakości. Ponieważ licencja ta daje jedynie możliwość funkcjonowania danej firmy na terenie naszego kraju.

Podczas wyboru warto także sprawdzić bonusy powitalne takie jak lvbet kod promocyjny. Które oferowane są początkującym graczom przez bukmachera. Pozwoli to nam na znalezienie miejsca. Które da nam szansę na zapoznanie się ze światem zakładów. Bez konieczności wpłacania dużych kwot jako depozytu.

bukmacher cashback

Jak obstawiać zakłady bukmacherskie, czyli słów kilka o budżecie

Zakłady bukmacherskie dla wielu osób to zwykła rozrywka. Część graczy gra jednak na poważnie i dla nich zakłady stanowią główne źródło utrzymania. Ta grupa osób stanowi jednak niewielką część całości. Znacznie częściej jednak dochodzi do momentu, gdy ktoś tak bardzo zafascynował się zakładami. Że zakrawa się to już o uzależnienie, z którego ciężko wybrnąć. Dlatego, by nie stracić oszczędności, a czasami nawet rzeczy ważniejszych. Jak praca czy rodzina powinniśmy na samym początku ustalić kwotę. Którą możemy przeznaczyć na zabawę i bezwzględnie pilnować się tego założenia.

Podobnie jednak jak w przypadku wyboru bukmachera, także ustalenie naszego budżetu jest kwestią indywidualną. Logiczne jest bowiem, że osoba, która zarabia kilka tysięcy miesięcznie. Będzie chciała na zakłady przeznaczyć inną kwotę niż ktoś, kto pracuje za najniższą krajową. Zarobki to jednak niejedyne kryterium. Równie ważne jest doświadczenie osoby, która gra. Doświadczeni gracze, którzy wiedzą już jak obstawiać zakłady bukmacherskie. Żeby wygrywać, będą mogli przeznaczyć na grę inne kwoty niż ktoś. Kto dopiero zaczyna zabawę i nie ma żadnego doświadczenia. Spróbujemy jednak w tej części artykułu określić podstawowe zasady zarządzania budżetem.

Najważniejszą zasadą tworzenia swojego budżetu na grę jest ustalenie stawki. Która pozwoli nam grać za rozsądne stawki, a jednocześnie będzie stanowić część naszego domowego budżetu. Która nie jest przeznaczona na inne wydatki. Nie można bowiem dopuścić do sytuacji. W której musimy zrezygnować z podstawowych wygód lub nie będziemy w stanie zapłacić rachunków. Ponieważ pieniądze, które normalnie byśmy na to przeznaczyli zostały u bukmachera.

Czytaj również:  Co to jest cashout ? Jak działa early cash out ?

Gdy już ustalimy sumę, którą możemy przeznaczyć na grę. Powinniśmy nauczyć się odpowiednio dobierać stawki naszych zakładów. To bardzo ważny aspekt obstawiania, który pozwoli nam grać dłużej. Także nie spowoduje tego, że po jednym zakładzie będziemy bez pieniędzy. Należy więc zapamiętać, że stawka, za którą powinniśmy stawiać pojedynczy kupon, powinna zawsze być stała. I nie wynosić więcej niż 2-3% naszego kapitału startowego. Dla osób, których budżet jest spory, może wydawać się to dziwne. Zadają sobie pewnie teraz pytanie, czemu mają obstawiać za kilka złoty posiadając duży budżet. Powód jest prosty i został już wspomniany. Takie zakłady pozwolą nam grać dłużej. Potwierdzają to także badania, które twierdzą. Że osoby trzymające się ustalonych wcześniej wytycznych częściej odnoszą sukces niż osoby. Które takich zasad sobie nie ustaliły.

Jest jednak oczywiście inna możliwość ustalania stawek. Jest ona jednak polecana dla graczy, którzy mają już jakieś doświadczenie. Polega ona na określaniu szans naszego kuponu w skali od 1 do 10. Tutaj kupon, który ocenimy na 10/10 nie jest zakładem za cały nasz budżet. Wspomniane już wcześniej 2-3%.

Jak obstawiać zakłady bukmacherskie

Ustal sobie odpowiedni cel

Jak możecie zauważyć z naszego tekstu. Zakłady bukmacherskie mimo swojego statusu zakładów głównie rozrywkowych to bardzo odpowiedzialna gra. Wymaga ona od graczy odpowiedniego podejścia do wielu rzeczy. Takich jak wspomniany wyżej budżet, ale także do spraw bardziej ogólnych. Aby go zwiększyć możesz wykorzystać oczywiście STS kod promocyjny, lub inne bonusy dostępne na rynku. Takich jak cel, w jakim się gra. Część osób uzna, że ich celem jest poczucie dreszczyku emocji związanego z ryzykiem utraty niewielkich pieniędzy. Większa część początkujących graczy chce jednak wyjść na plus, a z czasem wygrywać więcej i więcej.

Ustalenie sobie takiego celu, który będzie powiązany z naszymi oczekiwaniami, będzie solidnym fundamentem do osiągnięcia sukcesu. Przed podjęciem gry musimy sobie jasno sprecyzować to, co chcemy osiągnąć. Celem może być wiele różnych rzeczy. To tylko wyłącznie od danej osoby będzie zależało co będzie ich główną motywacją.

Na przykład dla osób, które chcą osiągać zysk z grania warto obrać sobie za cel uzyskiwanie odpowiedniego przychodu w skali miesiąca. To zresztą prawdopodobnie jeden z najczęstszych celów osób grających u bukmacherów. Przy takim założeniu ważna jest samokontrola. Gdy uda nam się już osiągnąć planowany zysk powinniśmy przestać grać w danym dniu lub tygodniu. Powinniśmy więc zignorować podpowiedzi. Które mówią nam, że skoro teraz dopisywało nam szczęście to będzie tak również za chwilę. To tylko kuszenie losu, które może doprowadzić nas do utraty wygranej.

Jak obstawiać zakłady bukmacherskie

O czym należy jeszcze pamiętać?

Zakłady bukmacherskie to jednak nie tylko stosowanie zasad dotyczących zarządzania kapitałem oraz ustalenie sobie odpowiedniego celu. To także wiele mniejszych zasad. Których stosowanie może przeważyć o tym. Czy zakłady są dla nas grą w „chybił trafił” czy też czymś. Co rozumiemy i wiemy jak grać, by wyjść na swoje. Takich zasad jest wiele, a każdy z doświadczonych graczy mógłby dołożyć jakąś, która jest wyłącznie jego. W tej części artykułu zapoznacie się jednak z regułami, które prawdopodobnie dotyczą każdego.

1)Zakłady pojedyncze są lepsze

Wiele osób na początku łapie się na tym, że stawia zakłady, na których jest wiele spotkań. Robią tak, ponieważ wraz z dodawaniem kolejnych zdarzeń znacząco podnosi się kurs. To sprawia, że liczą one na wysoką wygraną. Wiele osób jednak ignoruje jednak drugi aspekt tego typu zakładów. Mowa tutaj o malejących szansach na powodzenie tego zakładu. Szanse te maleją wraz z każdym dodanym zdarzeniem. W pewnym momencie zakład staje się całkowicie nieopłacalny. Wystarczy wspomnieć, że przy 5 zdarzeniach, których prawdopodobieństwo wynosi 80%. Co wydaje się naprawdę sporą szansą na wygranie. Prawdopodobieństwo kuponu wynosi tylko 32%.

Czytaj również:  Obstawianie meczy cs go - Czy na zakładach da się zarabiać?

2)Typowanie faworytów
Wiele osób decyduje się na obstawianie meczów najpopularniejszych drużyn. Takich jak Barcelona, Real czy Juventus z ich słabszymi rywalami. To jednak nie jest sposób, który przyniesie nam olbrzymie korzyści. Takie mecze mają często bardzo niskie kursy, co sprawia, że możliwe wygrane są prawie nieopłacalne. Dużo lepiej jest zdecydować się na typ dotyczący mniej znanych drużyn. Których kurs może być równy zakładowi akumulowanego wymienionych powyżej drużynom. Jak wyżej wspomniano takie zakłady są znacznie ryzykowniejsze.

3) Wiedza to podstawa

Wielu początkujących graczy uważa, że granie u bukmachera to wyłącznie szczęście. Prawda jest jednak zupełnie inna. Na szanse naszej wygranej będą składać się nasza wiedza, taktyka oraz wyrachowanie. Nigdy na początku nie będziemy posiadać olbrzymich umiejętności od samego początku. Musimy je zdobywać wraz z graniem oraz przegrywaniem. Dlatego warto zapisywać swoje dotychczasowe dokonania. Analizować przegrane oraz szukać dobrych źródeł na temat wybranej dyscypliny i ligi.

4) Emocje

Wiele osób po przegranej zaczyna myśleć, że jak najszybciej musi się odebrać. Takie podejście to zguba dla wielu osób. Nie dość, że jest to spory znak ostrzegawczy. Który może nam mówić o skłonności do uzależnienia. Także prowadzić do kolejnych porażek. Gdy tylko pojawi się nam w głowie taka myśl powinniśmy jak najszybciej ją odegrać i unikać grania pod wpływem takich emocji.

5) Losowe obstawianie

Wspomniana wyżej chęć odegrania prowadzi także do kolejnego, poważnego błędu, który początkujący gracze mogą popełnić. Mowa tutaj o stawianiu na zdarzenia. Które są poza naszą strefą komfortu i stawianiu jedynie po przeanalizowaniu kursu danego zdarzenia. Takie obstawianie zawsze prowadzi do kolejnych porażek i większej złości.

Jak możecie zauważyć zakłady nie są tak proste, jak wydaje się na pierwszy rzut oka. Składają się one z wielu czynników, których przestrzeganie może oznaczać różnicę między osobami. Które potrafią obstawiać, a tymi, dla których to czarna magia. Mamy nadzieję, że nasz poradnik pomoże wam zrozumieć podstawy obstawiania i sprawi. Że wasza przygoda z zakładami bukmacherskimi będzie udana.

value bet

DODATEK: Rodzaje zakładów bukmacherskich

Wielu początkujących graczy może dostać zawrotu głowy, gdy zobaczy ilość możliwych opcji zakładu bukmacherskiego. Niektóre z nich mają nazwy, które same w sobie mówią nam. O co chodzi w danym zakładzie, ale inne są już bardziej skomplikowane. Ten dodatek przeznaczony jest do początkujących graczy, którzy chcieliby poznać rodzaje zakładów, zanim zaczną obstawiać.

Jak obstawiać zakłady bukmacherskie – Zwycięzca meczu 1 × 2

To najprostszy i jeden z najpopularniejszych rodzajów zakładów, który możemy znaleźć u każdego bukmachera. Obstawiamy tutaj zwycięstwo gospodarza, remis lub wygraną gości tylko w regulaminowym czasie gry. Dla piłki nożnej będą to wyłącznie 2 połowy. Czas doliczony przez sędziego, w koszykówce 4 kwarty, a w hokeju 3 tercje. Jeśli zaś mecz musi mieć zwycięzcę i możliwa jest dogrywka. Lub konkurs karnych to nie jest ona liczona w tym zakładzie.

W sportach, w których nie występują remisy i któraś z drużyn musi być zwycięska. Tenis, futbol amerykański dostępne będą dla nas wyłącznie opcje 1 ( wygrana przyjezdnych).

Jak obstawiać zakłady bukmacherskie – Over

Zakłady tego typu dotyczą liczby goli lub punktów, liczby kartek, rzutów rożnych i podobnych zdarzeń. Liczymy tutaj sumę zdarzeń z całego meczu bez dzielenia ich na poszczególne zespoły. Najczęściej bukmacherzy wystawiają w tych zakładach pewną linię np. 2,5 gola lub 21,5 gema w meczu tenisowym. Naszym zadaniem jest zaś wytypowanie liczby mniejszej lub większej niż podana.

Wielu może zastanawiać pojawiająca się połówka w linii. Jej celem jest uniknięcie remisu, co sprawi, że zawsze wygra jedna ze stron. Istnieje jednak azjatycka odmiana, w której istnieje możliwość zwrotu.

Podwójna szansa

To zakład dwudrogowy, w którym opcje to złożenia dwóch opcji zakładu 1 x 2. Możemy tu obstawić zdarzenia takie jak „zwycięstwo gospodarza lub zwycięstwo gości”.

Czytaj również:  Najlepszy bukmacher na rynku - wady i zalety poszczególnych

Handicapy azjatyckie

W tym przypadku naszym zadaniem jest dodanie lub odjęcie pewnej liczny goli jednej z drużyn. Wygrywa zaś ta drużyna, której liczba goli. Która padła w meczu i suma dodanych przez nas jest większa. Głównym celem tego handicapu jest wyrównanie szans grających drużyn. By mecz był ciekawszy dla osób, które obstawiają.

Draw no bet

To zakład, który stosowany jest w dyscyplinach, w których możliwe są trzy rozwiązania. Służy on do eliminacji remisu. Mamy więc tutaj jedynie zakład dwudrogowy (12). A w przypadku remisu zakład jest liczony jako zwrot po kursie 1.00. Zakład ten jest równoważny handicapowi azjatyckiemu. Ze względu na algorytmy, które obstawiają kursy, te mogą być różne.

Dokładny wynik

Tak jak wskazuje nazwa. Zakład ten polega na wytypowaniu dokładnego wyniku, jaki będzie na koniec danego spotkania. Mamy tutaj do czynienia z wysokimi kursami zakładów, ponieważ prawdopodobieństwa trafienia takiego zderzenia jest niewielkie. U niektórych bukmacherów będziemy mieć też możliwość dokładnego obstawienia wyniku danych części spotkania.

Moneyline

To zakład, którego celem jest wyznaczenie ostatecznego zwycięzcy meczu. Z tego powodu możemy go spotkać tylko w takich dyscyplinach, które wymagają wyłonienia zwycięzcy meczu. Jest on bardzo popularny zwłaszcza u amerykańskich bukmacherów. Ponieważ wszystkie amerykańskie sporty (NBA, NHL, NFL) wymagają, by został wyłoniony zwycięzca.

Head to head

Zakład ten może być zarówno jednodniowy, jak i długoterminowy. Dotyczy on zaś wyłącznie dwóch uczestników danych zawodów. Lub ligi i dotyczy on ich bezpośredniego starcia bez zwracania uwagi na resztę biorących udział. Naszym celem jest wytypowanie tej drużyny lub zawodnika, która na koniec będzie mieć lepszą pozycję. Warto zaznaczyć, że wybrany zawodnik nie musi wygrać całego turnieju. A jedynie mieć wspomnianą wyżej pozycję od przeciwnika.

Pozostałe dostępne rodzaje zakładów
  • Obie drużyny strzelą gola – zakład ten wygrywamy tylko wyłącznie, gdy każda ze stron strzeli gola
  • Czerwona kartka – zakład polega na obstawieniu czy w danym meczu któryś z zawodników otrzyma czerwoną kartkę
  • Karny – tak jak w zakładzie wyżej naszym celem jest wytypowanie. Czy w meczu będzie miał miejsce rzut karny. Nie liczy się zaś jego wynik.
  • Czy dany zawodnik strzeli gola — tak jak wskazuje nazwa naszym celem w tym zakładzie. Jest stwierdzenie czy dany zawodnik zdobędzie bramkę w danym meczu
  • HT/FT – obstawiamy tutaj dwa zdarzenia. Typujemy, kto będzie zwycięzcą po pierwszej połowie, a kto na koniec spotkania
  • Pierwszy/ostatni gol – zakład ten polega na wytypowaniu drużyny, która w danym spotkaniu otworzy lub zamknie wynik
  • Następny gol (rzut rożny/kartka etc.) – zakład jest uznany za wygrany. Gdy wytypowana przez nas drużyna wykona wybraną w zakładzie akcje
  • Zakłady specjalne – różnego rodzaju zakłady tworzone przez bukmachera. Przykładami mogą być tutaj: zespół wygra do zera. Zespół zdobędzie bramkę w obu połowach meczu lub zespół wygra po przejęciu prowadzenia. Zakłady tego typu są najczęściej zakładami 1 0

To najpopularniejsze zakłady, które dostępne są u większości bukmacherów. Teraz gdy wiadomo co dokładnie one oznaczają. Dużo łatwiej będzie ci dobrze dobierać rodzaj zakładu do tego, co chciałbyś obstawić. Aby dobrze przetestować je wszystkie polecamy Betclic kod promocyjny na rozgrywki, dzięki którym będziemy mogli poznać wszystkie opcje bukmacherów za ich własne środki!

***

Jak obstawiać zakłady?

Sprawdź naszą publikację i dowiedz się jak stawiać zakłady aby wygrywać. Dysponujemy ciekawymi poradami i spostrzeżeniami na ten temat.

Czy stawianie zakładów jest trudne?

Nie. Cały mechanizm jest bardzo prosty. Sęk polega na tym że często stawiamy w sposób nieodpowiedni, czyli po prostu przegrywamy nasze pieniążki.

Jak obstawiać dobrze?

Popierać swoje zakłady długimi analizami które mają na celu przybliżyć nas do wygranej. Bukmacherka to szczególnie wiedza którą możemy wykorzystać dobrze.