Inter – AC Milan kursy, typy, zapowiedź (16.09.2023)

Derby Mediolanu zawsze elektryzują wszystkich kibiców ligi włoskiej, ale również kibiców z innych zakątków świata. Oba zespoły rozpoczęły bieżący sezon od trzech zwycięstw i do początku pokazują swoje aspiracje do walki o mistrzostwo kraju. Już w czwartej kolejce spotkań dojdzie zatem do pojedynku, który może mieć realny wpływ na mistrzostwo Włoch w tym sezonie.

Zapowiedź meczu Inter – AC Milan

Po trzech pierwszych kolejkach ligi włoskiej tylko dwa zespoły mogą pochwalić się kompletem punktów. Są to właśnie zespoły z Mediolanu. Inter pokonał zespoły: Monzy, Cagliari oraz Fiorentiny, natomiast AC Milan okazał się lepszy od drużyn: Bologni, Torino oraz Romy. Początek sezonu pokazuje zatem, że oba mediolańskie zespoły mają aspiracje, aby w tym sezonie powalczyć o mistrzostwo kraju. W czwartej kolejce czeka nas zatem mecz na szczycie, który może mieć realny wpływ na wyniki rywalizacji w bieżącym sezonie Serie A.

Kursy bukmacherskie i typy na mecz Inter – AC Milan

Derby Mediolanu w ostatnich latach ponownie cieszą się dużym zainteresowaniem kibiców, także tych, którzy na co dzień nie śledzą ligi włoskiej. W dobie kryzysu Juventusu Turyn pozostałe zespoły w końcu mają większe szanse na to, aby rywalizować o mistrzostwo kraju. Inter zdobył mistrzostwo w sezonie 2020/2021 wyprzedzając Milan, natomiast Milan w kolejnym sezonie zdobył scudetto wyprzedzając Inter. Poprzedni sezon był dla zespołów z Mediolanu nieco gorszy – Inter zajął miejsce trzecie, a Milan czwarte. W tym sezonie oba mediolańskie kluby mają realną szanse powalczyć o mistrzostwo.

W przypadku bezpośredniego starcia tych zespołów nie możemy oczywiście w pełni brać pod uwagę wpływu roli gospodarza i gościa, ponieważ oba zespoły dzielą wspólny stadion. Jednak to Inter będzie gospodarzem sobotniego spotkania, a co za tym idzie, to właśnie sympatyków Nerazzurrich będzie więcej na trybunach. Milan natomiast od początku sezonu pokonał nieco trudniejszych rywali. Zapowiada się zatem niezwykle zacięty i emocjonujący pojedynek.

Nasz typ: remis (3,55) Fortuna