Home La Liga HOLANDIA VS AUSTRIA: EMOCJONUJĄCE STARCIE MISTRZOSTW EUROPY 2024

HOLANDIA VS AUSTRIA: EMOCJONUJĄCE STARCIE MISTRZOSTW EUROPY 2024

EURO 2024: Holandia vs Austria – Kto Triumfował?

Autorem artykułu jest Mateusz Wojciechowski, opublikowany 25 czerwca 2024 roku o 19:50.

W starciu o awans do fazy pucharowej Mistrzostw Europy, Holandia podejmowała Austrię. Wynik meczu przyniósł wiele emocji i zwrotów akcji, gwarantując niezapomniane widowisko dla kibiców obu drużyn.

Kto Wygrał?

Już w 6. minucie meczu, Donyell Malen niechcący skierował piłkę do własnej bramki, dając Austrii przewagę. Holandia walczyła z ogromnym zaangażowaniem, ale kilka kluczowych sytuacji nie zostało wykorzystanych. Memphis Depay i Cody Gakpo nie trafili w cel w krytycznych momentach pierwszej połowy. Bramkarz Verbruggen również popisał się fenomenalną obroną po mocnym strzale Marcel Sabitzera.

W przerwie Holandia odnalazła nową energię i już w 47. minucie Cody Gakpo wyrównał wynik po asyście Xaviego Simonsa. Austriacy jednak odzyskali prowadzenie w 59. minucie dzięki Romano Schmidowi, który wykorzystał dośrodkowanie.

Memphis Depay ponownie wyrównał w 75. minucie, lecz radość Holendrów była krótka. Marcel Sabitzer, z pomocą Baumgartnera, zdobył zwycięskiego gola dla Austrii w 81. minucie, ustalając wynik meczu na 3:2.

Składy Drużyn

Holandia: Verbruggen – Geertruida, de Vrij, van Dijk (C), Ake (66. van de Ven) – Reijnders (66. Wijnaldum), Schouten, Veerman (35. Simons) – Malen (72. Weghorst), Depay, Gakpo.

Austria: Pentz – Posch, Wober, Lienhart (62. Querfeld), Prass – Seiwald, Grillitsch (64. Laimer) – Wimmer (63. Baumgartner), Sabitzer, Schmid (90+2. Weimann) – Arnautovic (C) (78. Gregoritsch)

Przeczytaj również:  Talent z Chelsea, który zdobył uznanie Pepa Guardioli

⚽ Kto wygrał? Austria.

💡 Jaki był wynik? Austria pokonała Holandię 3:2.

Mecz Holandia – Austria na pewno zapadnie w pamięć jako jedno z najbardziej emocjonujących spotkań EURO 2024. 🌟