Górnik Zabrze – Ruch Chorzów kursy, typy, zapowiedź (15.09.2023)

Ozdobą 8. kolejki Ekstraklasy będą Wielkie Derby Śląska, które po 7 latach oczekiwania wracają do najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce. Górnik Zabrze podejmie na swoim stadionie Ruch Chorzów. Oba kluby mają na swoim koncie pod 14 mistrzostw kraju i oba po wielu latach posuchy chcą odbudować swoją pozycję w polskim futbolu. Wiele jednak wskazuje na to, że w obecnym sezonie starcia między tymi rywalami mogą mieć znaczenie w kontekście walki o utrzymanie.

Zapowiedź mieczu Górnik Zabrze – Ruch Chorzów

Piątkowe starcie Górnika Zabrze i Ruchu Chorzów na pewno przyciągnie duże zainteresowanie. To pojedynek dwóch niezwykle utytułowanych klubów, które starają się wrócić na szczyt. Są to również niezwykle emocjonujące Derby Śląska. Zespół Jana Urbana ma bardzo poważne problemy zarówno w defensywie, jak i w ofensywie, o czym najlepiej świadczy bilans bramek 4:10. Zabrze zdołało na ten moment zdobyć sześć punktów, co plasuje zespół na 16. miejscu. Dwie lokaty wyżej z takim samym dorobkiem punktowym plasuje się Ruch Chorzów. W bieżącym sezonie Ekstraklasy Derby Śląska mogą mieć duży wpływ na to, które zespoły spadną do 1 Ligi.

Typy na mecz Górnik Zabrze – Ruch Chorzów

Przed nami pojedynek dwóch zespołów, którym zależy na wywalczeniu trzech punktów. Można jednak przyjąć, że Chorzów w ciemno wziąłby jeden punkt za remis. Na swoim stadionie Górnik Zabrze zawsze jest bowiem groźnym rywalem. Chorzów na pewno zechce powtórzyć wynik z lutego 2016 roku, czyli ostatnich Derbów Śląska w Ekstraklasie. Wówczas chorzowianie wygrali w meczu wyjazdowym 0-2. Oba zespoły spotkały się ze sobą rok temu w Pucharze Polski. Wówczas Górnik Zabrze pokonał wielkiego rywala 0-1 na wyjeździe.

Kursy bukmacherskie na mecz Górnik Zabrze – Ruch Chorzów

Kursy na to spotkanie zwiastują nam bardzo wyrównany mecz, w którym ciężko wskazać wyraźnego faworyta. Kurs na zwycięstwo gospodarzy mieści się w przedziale 2.10 – 2.20, podczas gdy kursy na gości oscylują w granicach 3.30 – 3.50. Bardzo podobnie prezentują się kursy na remis (ok. 3,40 – 3.60). Biorąc pod uwagę dość słabą defensywę obu zespołów i dużą liczbę traconych bramek, ciekawą propozycją jest zakład na to, że oba zespoły strzelą gola (kurs 1.80).

Nasz typ: Górnik Zabrze (2.17) STS