Home La Liga Girona zaskakuje Barcelonę i zostaje liderem La Liga

Girona zaskakuje Barcelonę i zostaje liderem La Liga

La Liga: Girona strzela Barcelonie cztery gole i zostaje liderem La Liga

W niedzielnym starciu pomiędzy Gironą a Barceloną miała miejsce prawdziwa niespodzianka. Gospodarze okazali się lepsi od jednej z najmocniejszych drużyn na świecie i zaskoczyli wszystkich, zdobywając aż cztery bramki. To wystarczyło, aby Girona objęła prowadzenie w lidze.

W pierwszej połowie meczu Girona rozpoczęła rozgrywkę z wielkim zaangażowaniem. Już w 16. minucie Portu wykorzystał błąd obrony Barcelony i wpakował piłkę do siatki. Girona objęła prowadzenie 1:0, co z pewnością zaskoczyło wielu kibiców.

Niedługo później, bo już w 34. minucie, byłego piłkarza Barcelony, Cristhiana Stuaniego, zanotował drugie trafienie dla Girony. Po kolejnym błędzie w defensywie Barcelony, Stuani wykorzystał sytuację i pokonał bramkarza rywala. Wynik to teraz już 2:0 dla Girony.

Do przerwy Barcelona nie była w stanie odrobić strat i odpowiadać na ataki Girony. Kilka prób ze strony Messiego i jego kolegów nie przyniosło efektu, a gospodarze kontynuowali swój znakomity występ.

W drugiej części spotkania było nieco inaczej. Barcelona wzięła się do odrabiania strat i w 48. minucie Suarez znalazł drogę do bramki Girony. Wynik to teraz 2:1, a Barcelona znowu miała szansę na wyrównanie.

Jednak Girona nie zamierzała odpuszczać i w 51. minucie Portu jeszcze raz był skuteczny. Piękne podanie od Pere Ponsa, a następnie precyzyjny strzał Portu sprawiły, że Barcelona traciła znowu dwie bramki. Wynik to teraz 3:1 dla Girony.

Mimo desperackich prób Barcelona potrafiła odpowiedzieć tylko jednym trafieniem. W 69. minucie Suarez uzyskał drugie trafienie dla swojego zespołu, doprowadzając do rezultatu 3:2.

Niestety dla Barcelony, rywale mieli jeszcze jedną niespodziankę w zanadrzu. W 76. minucie Portu huknął z powietrza i zdobył hat-tricka! Wielki aplauz i podziw dla Girony, której udało się pokonać jedną z najbardziej utytułowanych drużyn na świecie. Wynik to teraz 4:2 dla Girony.

W końcówce meczu Barcelona próbowała jeszcze powalczyć o korzystniejszy wynik, ale Girona skutecznie broniła swojej przewagi. Ostatecznie Girona wygrywa 4:2 z Barceloną i zostaje liderem La Liga.

To niezwykle ważne zwycięstwo dla Girony, któremu udało się pokonać tak silnego rywala. Drużyna udowodniła, że jest w doskonałej formie i może nawet walczyć o mistrzostwo Hiszpanii. Barcelona natomiast musi zebrać myśli i poprawić swoją grę, jeśli chce zachować szanse na zdobycie kolejnego tytułu.