Home 1 Liga Girona na zakupach w Manchesterze – pomocnik chce odejść

Girona na zakupach w Manchesterze – pomocnik chce odejść

Girona na zakupach w Manchesterze – pomocnik chce odejść

Hiszpański klub Girona FC rozpoczął zakupy na rynku letnim, a jednym z piłkarzy, który chciałby odejść z zespołu, jest pomocnik Gumbau.

Pomocnik David Timor Gumbau, który ma obecnie 29 lat, wyraził chęć odejścia z Girony po tym, jak klub spadł do Segunda Division. Gumbau dołączył do klubu w 2017 roku z Realu Betis, ale teraz chce spróbować swoich sił w innym zespole.

Według hiszpańskich mediów, piłkarz zainteresował swoją osobą Manchester City. Mistrzowie Anglii są gotowi skorzystać ze swojego programu partnerskiego z Gironą, który został nawiązany przed sezonem 2017/2018. Dzięki tej współpracy, między klubami odbywa się regularna wymiana piłkarzy.

Gumbau jest piłkarzem, który może wzmocnić środek pola Manchester City. Może pełnić rolę defensywnego pomocnika, ale również ma umiejętności ofensywne. Jego doświadczenie w La Liga przydałoby się zespołowi Pepa Guardioli.

Przyszłość Gumbau wciąż pozostaje niepewna, ale eksperci przewidują, że jeśli istnieje możliwość jego transferu, to Manchester City może być odpowiednim miejscem dla niego.

Girona, które obecnie jest w rękach City Football Group, korzystając z relacji z Manchesterem, może szukać okazji do wzmocnienia swojego składu. Klub próbuje odbudować swój potencjał, aby powrócić do najwyższej klasy rozgrywkowej w Hiszpanii.

Pomocnik Gumbau jest jednym z pierwszych piłkarzy, który zdecydował się odejść z Girony po spadku do Segunda Division. Kibice z niecierpliwością czekają na kolejne ruchy transferowe klubu i możliwość wzmocnienia kadry przed nowym sezonem.

Transfer Gumbau do Manchesteru City byłby kolejnym dowodem na coraz silniejszą zależność między dwoma klubami. Czy jednak Girona zdecyduje się na sprzedaż swojego piłkarza i czy Manchester City zechce skorzystać z tej okazji? Tego dowiemy się w najbliższym czasie.

Źródło artykułu: link