Home EURO 2024 FRANCJA VS POLSKA: DECYDUJĄCY MECZ O PIERWSZE MIEJSCE W GRUPIE | EURO 2024

FRANCJA VS POLSKA: DECYDUJĄCY MECZ O PIERWSZE MIEJSCE W GRUPIE | EURO 2024

FRANCJA VS POLSKA: DECYDUJĄCY MECZ O PIERWSZE MIEJSCE W GRUPIE | EURO 2024

Francja w 1/8 finału Euro 2024

Adrian Jędrzejczyk
25 czerwca 2024, 10:29

Francja zmierzy się z Polską w decydującym meczu o pierwsze miejsce w grupie. Oba zespoły miały różne drogi w fazie grupowej, ale teraz przed nimi stanęła szansa na potwierdzenie swojej dominacji.

Droga Francji do 1/8 finału

Francuzi, będący jedną z najsilniejszych drużyn turnieju, zapewnili sobie miejsce w 1/8 finału Euro 2024. “Les Bleus”, mimo pewnych problemów jak brak bramek z akcji, pokazali solidność, zdobywając cztery punkty w dwóch meczach. Zbliżający się mecz z Polską będzie kluczowy w kontekście pozycji lidera grupy.

Mecz o honor: Francja – Polska

Polska, choć pozbawiona szans na dalszy awans, ma okazję pożegnać się z turniejem z honorem. Po porażkach z Holandią i Austrią, Biało-Czerwoni będą dążyć do pokazania swoich możliwości w starciu z Francją. Trener Michał Probierz zapowiada zmiany w składzie, które mają przynieść pozytywne rezultaty.

Przewidywane składy:

Francja:
– Maignan
– Kounde
– Saliba
– Upamecano
– Hernandez
– Kante
– Rabiot
– Dembele
– Griezmann
– Thuram
– Mbappe

Polska:
– Skorupski
– Bednarek
– Dawidowicz
– Kiwior
– Frankowski
– Zieliński
– Slisz
– Moder
– Zalewski
– Świderski
– Lewandowski

Polska nie zakwalifikowała się do kolejnej fazy, jednak starcie z Francją oferuje możliwość godnego zakończenia udziału w turnieju. Francja jest zdecydowanym faworytem, ale piłka nożna jest grą pełną niespodzianek.

Typy bukmacherskie

W kontekście zakładów, Francja jest wyraźnym faworytem. Kursy na ich zwycięstwo są dużo niższe niż na wygraną Polski, co jest odzwierciedleniem różnicy w percepcji siły obu drużyn. Jednak, Polska, grając “o honor”, może sprawić niespodziankę. ⚽

Szansa na niespodziewane wyniki zawsze istnieje, a nadchodzący mecz będzie nie tylko walką o pierwsze miejsce w grupie, ale także okazją dla polskiej drużyny do godnego pożegnania się z turniejem. Czy Francja potwierdzi swoją dominację, czy Polska zaskoczy na pożegnanie? Przekonamy się już wkrótce.