Home Najnowsze EURO 2024: Gruzja pokonuje Portugalię – wynik meczu i podsumowanie

EURO 2024: Gruzja pokonuje Portugalię – wynik meczu i podsumowanie

EURO 2024: Gruzja triumfuje nad Portugalią!

Wynik meczu 26 czerwca 2024 roku

26 czerwca 2024 roku odbył się mecz pomiędzy Gruzją a Portugalią, który dostarczył wielu emocji i niespodziewanych rezultatów. 🏆 W tym starciu to Gruzini okazali się lepsi, wygrywając 2:0.

Jak przebiegał mecz?

Od samego początku Gruzini pokazali swoje możliwości. W zaledwie trzeciej minucie Khvicha Kvaratskhelia zdobył pierwszego gola dla swej drużyny. Po błędzie Portugalczyków w środku pola, Gruzini błyskawicznie przeprowadzili skuteczną akcję. Warto podkreślić precyzyjne podanie do Kvaratskhelii, który pewnym strzałem pokonał bramkarza rywali.

W drugiej połowie spotkania, dokładnie w 56. minucie, doszło do kluczowego dla meczu wydarzenia. Luka Ločošvili został sfaulowany przez Antonio Silvę, co po weryfikacji VAR zaowocowało rzutem karnym dla Gruzji. Georges Mikautadze nie zawiódł i pewnym strzałem w prawy róg pokonał Diogo Costę, ustalając wynik spotkania na 2:0.

Solidna gra obronna Gruzji

Portugalczycy, mimo licznych starań, nie zdołali zmienić wyniku meczu. Gruzja zagrała bardzo solidnie w obronie, nie pozwalając rywalom na wiele. Dzięki temu zwycięstwu Gruzini zdobyli cenne trzy punkty i zapewnili sobie 3. miejsce w grupie.

Statystyki meczu

• Gruzja – Portugalia 2:0 (1:0)
  • Khvicha Kvaratskhelia, 2 min
  • Georges Mikautadze, 57 min (k)

Składy drużyn

Gruzja: Mamardaszwili – Kakabadze, Gvelesiani (76. Kverkvelia), Kasia (C), Ločošvili (64. Citaiszwili), Dvali – Czakwetadze (82. Mekwabiszwili), Koczoraszkwili, Kiteiszwili – Mikautadze, Kvaratskhelia.

Portugalia: Costa – Dalot, Pereira, A. Silva (66. Semedo), Inacio – Neto (75. Jota), Palhinha (46. R. Neves), J. Neves (76. Nunes) – Conceicao, Ronaldo (C) (66. Ramos), Felix.

Przeczytaj również:  Powrót Giuseppe Rossiego - ogromna chwila dla Villarrealu!

Podsumowanie

Ta niespodziewana wygrana Gruzji pokazała, że nawet najmniej faworyzowane drużyny mogą osiągnąć znaczące sukcesy. Gruzińscy zawodnicy, szczególnie Khvicha Kvaratskhelia i Georges Mikautadze, błyszczeli na boisku, co zaowocowało dwoma pięknymi golami i cennymi trzema punktami dla swojej drużyny. 🌟