Home 1 Liga Erik ten Hag optymistycznie na temat utraty Onany na Puchar Narodów Afryki

Erik ten Hag optymistycznie na temat utraty Onany na Puchar Narodów Afryki

Erik ten Hag nie martwi się utratą André Onany, który wyleci na Puchar Narodów Afryki

Trener Ajaksu Amsterdam, Erik ten Hag, nie zamartwia się utratą swojego bramkarza, André Onany, który będzie musiał opuścić drużynę w trakcie sezonu ze względu na udział w Pucharze Narodów Afryki.

Onana, który jest kluczowym elementem składu Ajaksu, zmuszony będzie opuścić klub na okres trwania turnieju, który odbędzie się w styczniu i lutym 2022 roku. Jednak ten Hag nie przejmuje się tym faktem i jest pewny, że jego drużyna poradzi sobie bez kameruńskiego bramkarza.

Trener podkreślił, że Ajax ma doświadczonych rezerwowych bramkarzy, którzy są w stanie zastąpić Onanę w trakcie jego nieobecności. Wzmocnienia w postaci Andreasa Piontekera i Dominika Kotarskiego zapewniają drużynie pewność siebie i pozwolą utrzymać wysoką konkurencję na pozycji bramkarza.

Erik ten Hag jest przekonany, że Onana będzie perfekcyjnie przygotowany do Pucharu Narodów Afryki, ponieważ będzie miał regularną grę w Ajaksie i będzie kontynuował swoje treningi na najwyższym poziomie. Trener jest również pewny, że po powrocie z turnieju, Onana będzie w pełni gotowy do powrotu do drużyny i dalszego wykazywania swoich umiejętności.

Ten Hag docenił również wkład Onany w sukcesy Ajaksu w ostatnich latach. Bramkarz odgrywał ważną rolę w awansie drużyny do Ligi Mistrzów UEFA i regularnie dostarczał doskonałe występy na europejskich i krajowych boiskach.

Mimo utraty Onany na okres Pucharu Narodów Afryki, trener Ajaksu jest optymistycznie nastawiony. Jego zaufanie do pozostałych bramkarzy oraz pewność, że Onana wróci w dobrej formie, sprawiają, że nie ma obaw o przyszłość swojej drużyny.