Home Najnowsze EMOCJONUJĄCE STARCIE NA EURO 2024: FRANCJA VS POLSKA

EMOCJONUJĄCE STARCIE NA EURO 2024: FRANCJA VS POLSKA

Emocjonujące Starcie na EURO 2024: Francja kontra Polska

**Ostatnie starcie w grupie D** pomiędzy Francją a Polską przyniosło wiele emocji. Francuzi walczyli o zwycięstwo w grupie, podczas gdy Polacy, znając swój los przed rozpoczęciem meczu, musieli grać dla honoru. 🥅🇵🇱🇫🇷

### **Przebieg meczu**

Już od pierwszych minut widać było przewagę Francuzów, ale to **Polacy oddali pierwszy celny strzał** na bramkę rywali. W 19. minucie Dembele miał świetną okazję, którą Skorupski cudownie obronił. Kilka minut później, po strzale Szymańskiego, to obrona Francuzów uratowała sytuację.

W 34. minucie Robert Lewandowski oddał strzał głową, który minimalnie minął bramkę. Na koniec pierwszej połowy, Łukasz Skorupski ponownie stał na wysokości zadania, broniąc strzał Mbappe.

Druga połowa zaczęła się dynamicznie, ale to **Mbappe otworzył wynik meczu** w 55. minucie, skutecznie wykorzystując rzut karny. 📸✨

### **Rzut karny i wyrównanie**

W 75. minucie Polacy mieli swoją szansę na wyrównanie, gdy Karol Świderski został sfaulowany w polu karnym. Robert Lewandowski nie wykorzystał pierwszego podejścia, ale po interwencji arbitra, drugi strzał był już celny. Wynik został wyrównany na 1:1!

**Jan Bednarek** heroicznie zablokował strzał przeciwnika w 85. minucie, ratując Polaków przed utratą kolejnej bramki.

### **Ostateczny wynik**

Mimo przewagi Francuzów, Polacy zdołali utrzymać remis 1:1. Francuzi mieli więcej okazji, ale polska obrona i Łukasz Skorupski stanęli na wysokości zadania. ⚽🛡

Wynik Meczowy

Francja – Polska 1:1 (0:0)

Strzelcy bramek:
* 56′ Mbappé
* 79′ Lewandowski (kar.)

Uwaga na żółte kartki:
* Francja: 43′ Rabiot
* Polska: 24′ Zalewski, 89′ Dawidowicz, 90+2′ Świderski

#### **Składy drużyn:**

**Francja:** Maignan – Koundé, Upamecano, Saliba, Hernández – Tchouaméni, Kanté, Rabiot – Dembélé, Mbappé (C), Barcola.
* Zmiany: Fofana, Griezmann, Camavinga, Kolo Muani, Giroud.

Przeczytaj również:  Lionel Messi - wybitna forma w meczu MLS

**Polska:** Skorupski – Bednarek, Dawidowicz, Kiwior – Frankowski, Moder, Zieliński, Zalewski – S. Szymański, Lewandowski (C), Urbański.
* Zmiany: Skóraś, Świderski.

Sędziował: Marco Guida (Włochy)

### **FAQ**

**Kto wygrał mecz Francja – Polska?**
Mecz zakończył się remisem 1:1. Polacy wykazali się świetną obroną, a Łukasz Skorupski miał kilka fantastycznych obron.

**Jakie były główne momenty w meczu?**
Najważniejsze momenty to rzut karny Mbappe w 55. minucie oraz wyrównujący rzut karny Lewandowskiego w 79. minucie.