Home EURO 2024 EMOCJONUJĄCE STARCIE ANGLII I SŁOWENII NA EURO 2024

EMOCJONUJĄCE STARCIE ANGLII I SŁOWENII NA EURO 2024

Emocjonujące starcie Anglii i Słowenii na Euro 2024

25 czerwca 2024 roku, w ramach rozgrywek grupy C Euro 2024, odbył się mecz między Anglią a Słowenią. Wynik spotkania wzbudził wiele emocji wśród kibiców.

Kto wygrał to spotkanie? Mecz rozpoczął się w dynamicznym tempie, lecz żadna z drużyn nie zdołała strzelić bramki. Ostatecznie spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem, mimo kilku obiecujących okazji.

• W pierwszej połowie Bukayo Saka zdobył bramkę dla Anglików, jednak gol został unieważniony z powodu spalonego, na którym znajdował się Phil Foden.
  • Foden również próbował swoich sił z rzutu wolnego, jednak nie pokonał bramkarza Słowenii, Jana Oblaka.
  • Harry Kane również miał swoją szansę po dośrodkowaniu, ale piłka nie trafiła do siatki.

Druga połowa meczu

Druga połowa nie przyniosła wiele więcej emocji. Anglicy dążyli do zdobycia bramki, ale wszystkie ich próby były skutecznie odpierane przez obrońców Słowenii oraz przez doskonale spisującego się bramkarza, Oblaka. Mimo kilku prób strzałów, wynik spotkania pozostał bez zmian.

Składy drużyn

Anglia: Pickford – Walker, Stones, Guehi, Trippier (od 84. Alexander-Arnold) – Gallagher (od 46. Mainoo), Rice – Saka (od 71. Palmer), Bellingham, Foden (od 89. A. Gordon) – Kane (C).

Słowenia: Oblak (C) – Karnicnik, Drkusic, Bijol, Janza (od 90+1. Balkovec) – Stojanovic, Gnezda Cerin, Elsnik, Mlakar (od 86. Stankovic) – Sporar (od 86. Celar), Sesko (od 75. Ilicic).

Podsumowanie spotkania

Mecz zakończył się remisem 0:0, co oznacza, że żadna z drużyn nie zdobyła kompletu punktów. Anglia, choć była pod dużą presją, nie zdołała przebić się przez solidną defensywę Słoweńców. Obie drużyny muszą teraz skoncentrować się na poprawie swojej gry przed kolejnymi spotkaniami.

Przeczytaj również:  Krzysztof Piątek - Odpowiedzialny i zdeterminowany piłkarz, który pokonał trudności na drodze do sukcesu

To spotkanie, pełne dynamiki i walki, pokazało, że Euro 2024 przyniesie jeszcze wiele niespodzianek. ⚽