Home Najnowsze Emocje do ostatniej sekundy: Włochy – Chorwacja na Euro 2024

Emocje do ostatniej sekundy: Włochy – Chorwacja na Euro 2024

Emocje do ostatniej sekundy: Włochy – Chorwacja na Euro 2024

Emocje do ostatniej sekundy: Włochy – Chorwacja na Euro 2024

W poniedziałkowy wieczór na stadionie Red Bull Arena w Lipsku kibice piłki nożnej doświadczyli prawdziwego dramatu sportowego. Mecz Włochy – Chorwacja, decydujący o awansie do fazy pucharowej Euro 2024, zapewnił niesamowite emocje aż do ostatniego gwizdka.

Chorwacja o krok od awansu

Chorwaci, prowadząc do momentu ostatnich sekund meczu, byli niemalże pewni awansu do kolejnej rundy. Ale jak to w piłce nożnej bywa, wydarzenia na boisku mogą zmienić się w mgnieniu oka. Włosi, strzelając wyrównującą bramkę w doliczonym czasie gry, zadali bolesny cios Chorwatom, którzy widzieli już siebie w fazie pucharowej.

Włosi ratują się w ostatniej chwili

Dla reprezentacji Włoch ten remis był na wagę złota. Dzięki golowi strzelonemu w doliczonym czasie gry, Włosi utrzymali drugie miejsce w grupie i zapewnili sobie awans. Trener Luciano Spalletti podkreślił ogromny charakter swojego zespołu, którego zawodnicy walczyli do samego końca o korzystny wynik.

Chorwacki dramat

Dla Chorwatów, którzy zakończyli fazę grupową na trzecim miejscu, stracony gol był prawdziwym ciosem. Ich szanse na awans do 1/8 finału zawisły teraz na włosku, a zespół musi liczyć na sprzyjające rezultaty z innych grup. Trener Zlatko Dalić nie ukrywał rozczarowania, podkreślając, że choć jego drużyna walczyła z całych sił, turniej nie poszedł po ich myśli.

Aby Chorwacja mogła marzyć o dalszej grze w turnieju, potrzebują niemalże cudownych wyników w pozostałych grupach. Muszą liczyć na wysokie zwycięstwa Anglii, Danii, Portugalii i Turcji. Każdy inny scenariusz niestety oznaczałby dla nich koniec przygody z Euro 2024.

⏳ Mecz Włochy – Chorwacja był kolejnym przypomnieniem, że w sporcie wszystko jest możliwe aż do ostatniego gwizdka. Dzięki nieustającej determinacji Włosi mogli cieszyć się z awansu, podczas gdy Chorwaci musieli zmierzyć się z nieprzewidywalnością futbolu.