Home 1 Liga EL 2026: Zaskakujące porażki Brazylii i Argentyny, bohaterem Kolumbii Luis Diaz

EL 2026: Zaskakujące porażki Brazylii i Argentyny, bohaterem Kolumbii Luis Diaz

EL 2026: Zaskakujące porażki Brazylii i Argentyny, bohaterem Kolumbii Luis Diaz

EL 2026: Zaskakujące porażki Brazylii i Argentyny, Luis Diaz bohaterem Kolumbii

W najnowszych rozgrywkach eliminacyjnych do Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej, które odbędą się w 2026 roku, doszło do prawdziwych niespodzianek. Wielkie piłkarskie potęgi, jak Brazylia i Argentyna, doznały bolesnych porażek, natomiast Kolumbia zyskała nowego bohatera w postaci Luisa Diaza.

Brazylia – utrata niezwyciężalności?

Brazylia, uznawana za jedną z najmocniejszych drużyn na świecie, zaskoczyła wielu kibiców i ekspertów. W meczu z reprezentacją Chile, Canarinhos doznała niespodziewanej porażki 1:2. To pierwsza przegrana Brazylii w eliminacjach do Mistrzostw Świata od 2015 roku.

Brazylijczycy, choć dalej liderują w swojej grupie, muszą teraz bardziej skoncentrować się na kolejnych spotkaniach, aby nie stracić cennych punktów i utrzymać pozycję lidera. Obecna kadra narodowa musi udowodnić, że porażka z Chile była jedynie przypadkiem i znaleźć sposób na odbudowanie swojej dominacji na międzynarodowej scenie piłkarskiej.

Argentyna – trudności w pokonaniu Wenezueli

Podobnie jak Brazylia, również Argentyna nie poradziła sobie z przeciwnikiem z Ameryki Południowej. Wenezuela okazała się zbyt silna i wygrała 3:2. Mimo że Argentyńczycy wciąż są liderami w swojej grupie eliminacyjnej, to porażka zdecydowanie podniosła pytania dotyczące ich formy.

Liderem i gwiazdą albicelestes jest oczywiście Lionel Messi. Reprezentacja Argentyny musi teraz znaleźć sposób na pokonanie przeciwników, aby móc liczyć na awans do Mistrzostw Świata. Przegrana z Wenezuelą była dla nich poważnym ostrzeżeniem, że droga do mistrzostw nie będzie łatwa.

Luis Diaz – nowa gwiazda Kolumbii

W przeciwieństwie do Brazylii i Argentyny, Kolumbia ma powody do radości. Ich drużyna narodowa odniosła ważne zwycięstwo nad Paragwajem, a bohaterem spotkania okazał się Luis Diaz. Piłkarz ten popisał się spektakularną bramką zdobytą w 6. minucie, która stała się jednocześnie bramką zwycięstwa.

Warto zauważyć, że Diaz jest zawodnikiem Porto, które jest również znanym klubem na arenie międzynarodowej. Jego dobre występy na klubowym poziomie przekładają się teraz na reprezentacyjne sukcesy. Kolumbia może liczyć na niego jako na jednego z kluczowych graczy w drodze do Mistrzostw Świata.

Niezależnie od wyników eliminacji, piłka nożna jest pełna niespodzianek i emocji. To właśnie dlatego uwielbiamy ten sport! W kolejnych spotkaniach możemy się spodziewać jeszcze większych emocji, wyczynów bohaterów i niezapomnianych momentów.

Źródło: Piłkarski świat