Home Najnowsze Ekwadorski napastnik odrzucił ofertę Chelsea – wywiad z Felipem Caicedo

Ekwadorski napastnik odrzucił ofertę Chelsea – wywiad z Felipem Caicedo

Ekwadorski napastnik odrzucił ofertę Chelsea – wywiad z Felipem Caicedo

Ecuadorczyk Felipe Caicedo przyznał, że było to „niemal nierealne”, żeby odmówić ofercie Chelsea.

Caicedo, który aktualnie występuje w Lazio Rzym, był bliski przenosin do angielskiego klubu w czasie, gdy grał dla szwajcarskiego zespołu FC Basel. 33-letni napastnik wspomina, jak otrzymał propozycję transferu do londyńskiej drużyny.

„Otrzymałem telefon i byłem informowany, że Chelsea jest zainteresowana moimi usługami. Muszę przyznać, że to było niemal nierealne. Być częścią tak wielkiego klubu, to było coś niesamowitego” – powiedział Caicedo.

Napastnik jednak nie zdecydował się na transfer, ponieważ czuł, że nie był gotowy na grę w angielskiej Premier League. Wybrał wtedy przenosiny do Lokomotiwu Moskwa.

„Byłem młodym zawodnikiem i szukałem odpowiedniego momentu, żeby spróbować sił w silnej lidze. Musiałem podjąć decyzję, która była najlepsza dla mojej kariery i wtedy wydawało mi się, że to jest Lokomotiw” – dodał Caicedo.

Choć przenosiny do Chelsea nie doszły do skutku, Caicedo nie żałuje swojej decyzji. Jego kariera rozwinęła się w innych klubach, a teraz jest kluczowym zawodnikiem Lazio.

„To był okres podejmowania decyzji w moim życiu, bardzo ważny. Nie żałuję, że nie poszedłem do Chelsea. Każda decyzja, którą podejmujemy, ma swoje konsekwencje i moja droga zawodowa prowadziła mnie gdzie indziej” – podsumował Caicedo.