Home Najnowsze Czy Chorwacja odpadła z Euro 2024? – Dramatyczne chwile w Lipsku, emocje po meczu, Chorwacja modli się o cud.

Czy Chorwacja odpadła z Euro 2024? – Dramatyczne chwile w Lipsku, emocje po meczu, Chorwacja modli się o cud.

Czy Chorwacja odpadła z Euro 2024? – Dramatyczne chwile w Lipsku, emocje po meczu, Chorwacja modli się o cud.

Czy Chorwacja odpadła z Euro 2024?

Dramatyczne chwile w Lipsku

W świecie piłki nożnej każda sekunda ma znaczenie, a reprezentacja Chorwacji doświadczyła jednego z najbardziej bolesnych momentów w swojej historii. W Lipsku, podczas napiętego meczu z Włochami, Chorwaci byli o krok od awansu. Luka Modrić, niekwestionowana ikona chorwackiego futbolu, strzelił bramkę, która na moment przybliżyła jego drużynę do kwalifikacji. Niestety, w ostatnich sekundach meczu, Mattia Zaccagni zdobył wyrównującą bramkę dla Włochów. Dzięki temu to Włosi zajęli drugie miejsce w grupie B i awansowali do 1/8 finału.

Emocje po meczu

Po końcowym gwizdku, na konferencji prasowej, Modrić był wyraźnie przybity i wzruszony. Wieloletni reprezentant Chorwacji został doceniony przez włoskiego dziennikarza, który nazwał go piłkarzem światowej klasy i podziękował za jego dokonania na boisku. Choć Modrić przyznał, że zbliża się czas na zakończenie kariery, zapowiedział, że na razie zamierza grać dalej. ⚽️

Chorwacja modli się o cud

Przed ostatnim meczem grupowym sytuacja Chorwacji była już bardzo trudna. Po remisie z Włochami szanse na awans drastycznie zmalały. Chorwaci musieli liczyć na korzystne wyniki innych spotkań, aby mieć jakąkolwiek nadzieję na przejście do drugiej rundy.

Reprezentacja Chorwacji, która przyzwyczaiła swoich kibiców do doskonałych występów na wielkich turniejach, tym razem musiała pogodzić się z porażką. Mimo tego, Luka Modrić i jego drużyna zostaną zapamiętani jako wojownicy, którzy walczyli do ostatniej sekundy. 💪


**Adrian Jędrzejczyk**
Content & SEO Specialist