Home La Liga Czesi kontra Turcja: Decydujące spotkanie grupy F na Euro 2024

Czesi kontra Turcja: Decydujące spotkanie grupy F na Euro 2024

Czesi kontra Turcja: Decydujące spotkanie grupy F na Euro 2024

Czesi i Turcy zmierzą się w decydującej kolejce grupy F na euro 2024. Spotkanie odbędzie się na Volksparkstadion w Hamburgu o godzinie 21:00, 26 czerwca. Sędzią tego meczu będzie Rumun Istvan Kovacs. Zarówno Czesi, jak i Turcy przystąpią do tego meczu w najsilniejszych składach. Obie drużyny nie mają poważniejszych urazów ani kary za żółte lub czerwone kartki. Czesi wystawią skład w składzie: Staniek, Holeš, Hranáč, Krejčí, Coufal, Souček, Provod, Černý, D. Jurásek, Hložek, Schick. Z kolei Turcy wystawią: Mamardaszwili, Dwali, Kaszia, Kwirikwelia, Citaiszwili, Koczoraszwili, Mekwabiszwili, Kakabadze, Dawitaszwili, Mikautadze, Kwaracchelia.

Mecz Czechy – Turcja zapowiada się emocjonująco. Z jednej strony, Czechy mają zaledwie punkt na koncie i stoją pod ścianą, a z drugiej strony Turcja ma szansę na pewny awans, jeśli wyjdą zwycięsko z tego spotkania. Czesi, aby mieć jakąkolwiek szansę na awans, muszą wygrać ten mecz.

Z kolei sytuacja Turcji wygląda o wiele lepiej, ponieważ wygrana lub remis gwarantuje im drugie miejsce w grupie, a co za tym idzie, awans do dalszej fazy turnieju. Rozstrzygnięcie wszystkich wątpliwości nastąpi już wkrótce na boisku.