Home 1 Liga Columbus Crew mistrzem MLS – były zawodnik Ekstraklasy bohaterem zwycięzców

Columbus Crew mistrzem MLS – były zawodnik Ekstraklasy bohaterem zwycięzców

Columbus Crew mistrzem MLS – były zawodnik Ekstraklasy bohaterem zwycięzców

Wczorajszy wieczór obfitował w wielkie emocje na boiskach MLS. W finale tych rozgrywek drużyna Columbus Crew sięgnęła po tytuł mistrza, co okazało się niesamowitym sukcesem dla tej ekipy. Co ciekawe, jednym z bohaterów zwycięzców okazał się były zawodnik Ekstraklasy.

Spotkanie finałowe odbyło się na stadionie Mapfre w Columbus i było niezwykle pasjonujące od pierwszej minuty. Obie drużyny starały się narzucić swoje warunki gry, a tempo spotkania było wręcz zawrotne. Mimo tego, że obie drużyny stworzyły kilka okazji, to jednak brakowało skuteczności w końcówce.

Decydującą bramkę dla Columbus Crew zdobył 26-letni Pedro Santos w 37. minucie spotkania. Portugalczyk zdecydował się na strzał z dystansu, który znakomicie uplasował się w bramce rywali. To było magiczne trafienie, które zapewniło drużynie prowadzenie i jednocześnie mistrzowski tytuł.

Warto zaznaczyć, że sam Santos ma za sobą przygodę w polskiej Ekstraklasie. W latach 2014-2018 reprezentował barwy Lecha Poznań, gdzie zdobył wiele bramek i zyskał uznanie kibiców. Teraz jego piłkarska kariera kwitnie w MLS i to właśnie dzięki niemu Columbus Crew może świętować mistrzostwo.

Trener Caleb Porter nie mógł ukryć zadowolenia po zakończeniu meczu i przyznał, że to duża satysfakcja dla całej drużyny. Wielkie podziękowania kierował również w stronę swoich zawodników, którzy po raz kolejny udowodnili, że są prawdziwą drużyną, zdolną do wygrywania najważniejszych spotkań.

Należy podkreślić, że Columbus Crew to jedna z najstarszych drużyn w historii MLS. Klub został założony w 1996 roku i od tamtej pory odnosił różne sukcesy, jednak mistrzostwo tegorocznej edycji to zdecydowanie największe osiągnięcie. Mistrz Polski 2017/2018 może być dumny z tego, że przyczynił się do tego sukcesu.

Columbus Crew to świetny przykład, jak piłkarz może odnaleźć się w nowym środowisku i kontynuować swoją karierę na szczytach. Pedro Santos udowodnił, że jest silnym i utalentowanym zawodnikiem, który ma wiele do zaoferowania. Jego historia zabrzmi teraz jeszcze głośniej, a Columbus Crew na pewno długo będzie pamiętać ten niezwykły triumf.

Gratulacje dla całej drużyny Columbus Crew oraz Pedro Santosa za mistrzowski tytuł. To wspaniałe osiągnięcie, które przynosi radość kibicom klubu i stawia Santosowi wysoko poprzeczkę w kolejnych wyzwaniach na boiskach MLS.