Claudio Bravo potwierdza, że przedłuży kontrakt z Betisem
  • Jordi Santamaría

Zaktualizowano 26/05/2023 12:53 CEST

Claudio Bravo będzie kontynuowany przez jeszcze jeden sezon w Real Betison sam potwierdził to w wywiadzie dla BioBioChile, w którym powiedział, że „osiągnęliśmy ten punkt, aby ukończyć określoną liczbę gier, co oznacza, że mogę bronić jeszcze przez rok”.

„To było coś, o czym rozmawialiśmy już od zeszłego roku, kiedy podpisaliśmy przedłużenie kontraktu. W ramach aneksu istnieje również możliwość przedłużenia go poprzez osiągnięcia sportowe, co w zasadzie osiągnęliśmy, aby wypełnić określoną liczbę meczów, co oznacza, że mogę bronić przez kolejny rok”, wyjaśnia chilijski bramkarz, który do tej pory w tym sezonie rozegrał 19 występów dla Realu Betis we wszystkich rozgrywkach.

„Oznacza to dla mnie, że mogę pokazać, że nadal jestem przydatny w tym sporcie i to napełnia mnie motywacją, aby móc rywalizować w tym wieku na tym poziomie”, dodał Bravo, który kilka tygodni temu skończył 40 lat i stanie się najstarszym zawodnikiem w drużynie, gdy Joaquín przejdzie na emeryturę.

Kilka dni temu sam Manuel Pellegrini również uznał przedłużenie kontraktu Bravo za pewnik i ma jego poparcie: „Wierzę, że Claudio, któremu kończy się kontrakt, zobaczymy, czy będzie kontynuował. Myślę, że zrobił wystarczająco dużo, aby kontynuować, nie tylko na boisku, ale także poza nim. Myślę, że jest ważnym liderem i mam nadzieję, że nadal będzie z nami. Czas pokaże, ile lat” – powiedział Pellegrini chilijskiemu dziennikarzowi Keno Salinasowi.