Home Ekstraklasa Były selekcjoner reprezentacji kobiet w Polsce wyraża swoje niezadowolenie z PZPN

Były selekcjoner reprezentacji kobiet w Polsce wyraża swoje niezadowolenie z PZPN

Marek Papusz, były reprezentant Polski i selekcjoner kadry kobiet, jasno wyraził swoje zdanie na temat Polskiego Związku Piłki Nożnej (PZPN). W wywiadzie dla portalu „Piłkarski Świat” opowiedział o swoim niezadowoleniu z traktowania w trakcie procesu wyboru selekcjonera.

Papusz został wskazany jako jeden z kandydatów do objęcia stanowiska trenera reprezentacji Polski kobiet w 2019 roku. Jednak ostatecznie wybór padł na innego trenera, a Papusz czuł się „zlepotraktowany” w całej sytuacji.

Były selekcjoner wyraził swoje przekonanie, że nie chce mieć żadnych związków z PZPN i nie zamierza współpracować z nimi w przyszłości. Jego zdanie na temat związku piłkarskiego nie jest pozytywne, co widać w jego wypowiedziach.

Papusz uważa, że proces wyboru selekcjonera był nieprzejrzysty i nie tak, jak powinno być. Chciałby, aby PZPN bardziej doceniał jego pracę i umiejętności. Choć nie daje żadnych szczegółów, co dokładnie uważa za niesprawiedliwe zachowanie, to wystarczająco jasno wyraża swoje niezadowolenie.

Nie wiadomo, czy Papusz zamierza podjąć jakiekolwiek działania w związku z tą sytuacją, czy też po prostu wyraził swoje oburzenie w wywiadzie. Na razie nie planuje żadnej współpracy z PZPN i wydaje się, że chce trzymać się z dala od związku.

Marek Papusz jest cenionym trenerem i jego doświadczenie w pracy z reprezentacją kobiet jest uznaną wartością. Jednakże, biorąc pod uwagę jego niezadowolenie z PZPN, niezwykle mało prawdopodobne wydaje się, żeby jeszcze kiedykolwiek był w związku związany.

W tej sytuacji trudno przewidzieć, w jakim kierunku podąży związek piłkarski i czy będą jakieś konsekwencje w związku z zarzutami, jakie postawił Marek Papusz pod adresem PZPN. Jedno jest pewne – na pewno nie będzie już selekcjonerem reprezentacji Polski kobiet, a jego relacje z związkiem pozostaną zdecydowanie na zimno.