Braga – Panathinaikos Ateny kursy, typy, zapowiedź (23.08.2023)

Mecz pomiędzy portugalską Bragą a greckim Panathinaikosem zapowiada się bardzo ciekawie. Wszystko dlatego, że zmierzą się ze sobą dwie mocne drużyny, z różnych krajów. Skutkiem tego, możemy liczyć na spotkanie sportowe, na najwyższym poziomie!

W tym meczu niewątpliwym faworytem będzie Braga, która dopiero co rozpoczęła swoje rozgrywki w lidze portugalskiej, lecz nie może zaliczyć tego startu jakoś bardzo dobrze. Dorobek jednego wygranego meczu i jednego przegranego, wcale nie jest najlepszym wynikiem, jaki Braga mogłaby wykręcić na samym początku sezonu. Niemniej jednak, na swoim terenie jest to drużyna o bardzo wysokim potencjale, która nawet w samym transfermarkcie, wyceniana jest na ponad 120 milionów euro!

Z kolei Panathinaikos to drużyna wywodząca się z Grecji, która w tym sezonie nie miała jeszcze inauguracji. Jest to więc jeden z elementów, który może być argumentem w stronę gospodarzy, którzy mogą mieć przewagę dwóch meczów, które piłkarze mają już w nogach. Z kolei Panathinaikos będzie musiał postawić na dobre zgranie i ustawienie, co nie jest żadnym pewnikiem przed drużyną z Portugalii, która ma o wiele większy potencjał kadrowy. Przypomnijmy, że Panathinaikos jest wyceniany na 57 milionów euro, co jest o ponad połowę gorszym wynikiem, od jutrzejszych gospodarzy!

Obie drużyny co prawda mają potencjał i doświadczenie w europejskich pucharach, jednak różnice ligowe i to, jak bardzo różnią się pod względem jakości obie drużyny karze nam stwierdzać, że Braga jest w tym pojedynku skazana na wygraną. Tym bardziej w momencie, w którym to Panathinaikos nie rozegrał ani jednego oficjalnego meczu i forma jego zawodników jest dużą niewiadomą.

Kiedy i gdzie odbędzie się spotkanie?

Mecz Braga – Panathinaikos będziemy mogli oglądać już o godzinie 21:00, na kanale Polsat Sport Premium 1. Samo spotkanie odbędzie się oczywiście na stadionie domowym Bragi, czyli na Estádio Municipal de Braga.

Nasz typ: Braga (1.73) LVBET