Home Bundesliga Bilbao – Atletico: Dominacja Atletico, sześć bramek i emocje (Artykuł)

Bilbao – Atletico: Dominacja Atletico, sześć bramek i emocje (Artykuł)

Bilbao – Atletico: Dominacja Atletico, sześć bramek i emocje (Artykuł)

Bilbao – Atletico 1:6

W meczu 16 grudnia, Atletico zdeklasowało Athletic Bilbao, zdobywając aż sześć bramek. Spotkanie to było prawdziwym widowiskiem, które zapisało się na kartach historii piłki nożnej.

Atletico rozpoczęło mecz bardzo pewnie, już w 7. minucie Saul Niguez wprowadził swoją drużynę na prowadzenie strzałem z rzutu wolnego. Była to genialna bramka, której nie dało się obronić. Bilbao próbowało odpowiedzieć, jednak ich próby były nieskuteczne, a ich bramkarz musiał kilkukrotnie interweniować.

Przewaga Atletico była widoczna na boisku. Doskonale operowali piłką, tworząc wiele groźnych sytuacji pod bramką rywala. W 20. minucie Joao Felix podwyższył wynik, strzelając drugiego gola dla swojej drużyny. Bilbao desperacko próbowało odbudować przewagę, jednak ich ataki były nieskuteczne.

Na początku drugiej połowy Atletico kontynuowało swoją dominację. W 55. minucie Marcos Llorente zdobył kolejną bramkę, ustalając wynik na 3:0. Wydawało się, że to już koniec dla Bilbao, ale potrafili jeszcze raz odpowiedzieć piękną akcją, którą zakończył Alex Berenguer. Mimo tego Atletico nie spuściło z tonu i przez kolejne minuty było zdecydowanie lepsze od rywala.

W 70. minucie przyszedł czas na kolejną bramkę Atletico, tym razem autorstwa Ludwego. Bilbao było kompletnie bezradne i nie potrafiło w żaden sposób zatrzymać atakującej drużyny. W końcówce meczu Atletico już tylko podkreślało swoją przewagę, zdobywając dwie kolejne bramki. W 88. minucie Dembele wpisał się na listę strzelców, a w doliczonym czasie gry Koke ustalił wynik na 6:1.

Mecz zakończył się historycznym wynikiem, który na pewno pozostanie w pamięci kibiców obu drużyn. Atletico udowodniło, że są jednym z najlepszych zespołów na świecie i nie odpuszczają żadnemu rywalowi. Bilbao natomiast musi się mocno zastanowić nad swoją grą i taktyką, aby przyszłe spotkania były bardziej udane.

Gdzie oglądać transmisję?

Na pewno warto było zobaczyć ten mecz na żywo i emocjonować się każdym golem. Jeżeli nie mieliście okazji tego zrobić, to jeszcze nie wszystko stracone! Możecie obejrzeć powtórkę spotkania na oficjalnej stronie Atletico lub na platformie streamingowej, która udostępnia archiwalne mecze.

Niestety, nie mogę podać bezpośredniego linku do transmisji, ale z pewnością odnajdziecie tam ten mecz wśród wielu innych interesujących spotkań.

Podsumowując, mecz Bilbao – Atletico był niezapomnianym widowiskiem, które dostarczyło wiele piłkarskich emocji. Atletico udowodniło swoją dominację na boisku, a Bilbao musi popracować nad swoją grą, by osiągnąć lepsze rezultaty w przyszłości.