AZ Alkmaar odwołuje wyjazdowe spotkanie z Legią!

AZ Alkmaar podjęło decyzję: kibice nie przyjadą do Warszawy na mecz z Legią!

W piłkarskim świecie zawsze znajdują się emocje i zaskakujące decyzje. Tym razem to AZ Alkmaar, holenderski klub występujący w Eredivisie, postanowił zaskoczyć swoich kibiców. Wyłoniła się decyzja, że fani nie przyjadą do Warszawy na wyjazdowy mecz z Legią Warszawa.

Konfrontacja drużyn, która miała odbyć się na Stadionie Wojska Polskiego, została ostatecznie odwołana. Powodem jest obawa klubu AZ Alkmaar przed ewentualnym zagrożeniem epidemiologicznym związanym z pandemią COVID-19. Klub zdecydował się na tę decyzję, aby zadbać o zdrowie i bezpieczeństwo swoich piłkarzy i kibiców.

Nie można jednak ukryć pewnego rozczarowania ze strony fanów, którzy od dawna czekali na tę potyczkę. „To smutne, że nie możemy pojechać na to spotkanie, ponieważ czekaliśmy na to od bardzo dawna. Jesteśmy jednak wdzięczni klubowi, że stawia nasze bezpieczeństwo na pierwszym miejscu”, powiedział jeden z kibiców klubu AZ Alkmaar. To przykład lojalności i zrozumienia dla sytuacji, w jakiej znajduje się świat piłki nożnej w obecnych czasach.

Decyzja klubu została podjęta na podstawie wskazań holenderskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych, które zaliczyło Polskę do tzw. czerwonej strefy

.

Świat piłkarski niestety nie jest odizolowany od rzeczywistości, a pandemia COVID-19 nadal ma wpływ na organizację sportowych wydarzeń. Decyzje klubów, jak ta AZ Alkmaar, pokazują, że priorytetem jest zawsze bezpieczeństwo i zdrowie. Mimo tego, że kibice nie będą mogli wspierać swojego zespołu na stadionie, z pewnością nadadzą mu ducha i energii, choćby zza ekranów telewizorów.

Pamiętajmy jednak, że to tylko jedno spotkanie. Miało ono stać się okazją do wspólnych emocji, radości, a także rywalizacji sportowej. Wielbicieli piłki nożnej nie można jednak zatrzymać i na pewno już planują kolejne wyjazdy, aby wspierać swoje ukochane kluby. Czekamy na kolejne spotkania na pełnych stadionach, aż nadchodzi czas, kiedy będziemy mogli wrócić do normalności.

Tymczasem zachowajmy bezpieczeństwo i zdrowie wszystkich, zarówno kibiców, jak i piłkarzy. Do zobaczenia na kolejnym meczu!

Źródło: artykuł “AZ Alkmaar podjęło decyzję: kibice nie przyjadą do Warszawy na mecz z Legią” opublikowany na stronie PilkaSwiat.com.