Aymeric Laporte twierdzi, że goniący za potrójną zdobyczą Manchester City „zasługuje na wiele rzeczy”

Obrońca Manchesteru City Aymeric Laporte ma nadzieję na potrójne zwycięstwo, ponieważ wierzy, że drużyna Pepa Guardioli „zasługuje na wiele rzeczy”.

Jeśli City pokona w środę Real Madryt, zagra w swoim drugim finale Ligi Mistrzów w ciągu trzech sezonów, a w niedzielę, po zwycięstwie nad Chelsea, będzie miało szansę na zdobycie piątego tytułu Premier League w ciągu sześciu lat.

Po kluczowym weekendzie, w którym porażka Arsenalu 3:0 u siebie z Brighton dała City szansę na wygranie Premier League u siebie z dwoma meczami w zapasie, Laporte przyznaje, że jego uwaga się zawęża.

„To dla nas ogromne i ważne dla sezonu” – powiedział o niedzielnym zwycięstwie 3:0 nad Evertonem, które ustawiło potencjalne świętowanie w następny weekend na Etihad Stadium.

„Zasługujemy na wiele rzeczy. Miejmy nadzieję, że uda nam się zdobyć trofeum, ale musimy być skoncentrowani w każdym meczu, robić to, co robiliśmy w ostatnich tygodniach jeszcze bardziej”

Kluczową postacią w ostatnich meczach był pomocnik Ilkay Gundogan, który zdobył dwa gole w drugim kolejnym meczu, a także asystował Erlingowi Haalandowi w zwycięstwie nad Evertonem.

Guardiola pochwalił jego umiejętności kapitańskie, przyznając, że Niemiec nie mówi zbyt wiele, ale kiedy to robi, jego koledzy z drużyny słuchają, a 32-latek, któremu latem kończy się kontrakt, woli dawać przykład.

Właśnie dlatego Gundogan jest prawdopodobnie najbardziej uziemionym z drużyny goniącej za potrójną zdobyczą, ponieważ zapytany, czego wymaga się od nich przez resztę sezonu, powiedział: „Utrzymanie spokoju w grupie i nie popadanie w nadmierną ekscytację.

„To mecz co trzy lub cztery dni, więc nie ma zbyt wiele czasu na regenerację, więc musimy starać się jak najlepiej to wykorzystać.

„Wiemy, że w końcowej fazie sezonu potrzebujemy każdego zawodnika. Nie ma znaczenia, kto gra, chodzi o grupę i wzajemne wsparcie.

„Jeśli uda nam się podtrzymać ducha w ten sposób, może to być dla nas niesamowita końcówka sezonu”