Home Najnowsze AWANS SŁOWACJI I RUMUNII DO KOLEJNEJ FAZY MISTRZOSTW EUROPY 2024

AWANS SŁOWACJI I RUMUNII DO KOLEJNEJ FAZY MISTRZOSTW EUROPY 2024

EURO 2024: Słowacja – Rumunia, Remis w Ostatniej Kolejce

W meczu decydującym o awansie, Słowacja zmierzyła się z Rumunią. Oba zespoły rywalizowały w trudnej grupie E, w której wszystkie drużyny miały przed ostatnią kolejką rundy grupowej jednakową liczbę punktów. Rumunia przystąpiła do meczu jako lider grupy, podczas gdy Słowacja zajmowała trzecie miejsce.

Przebieg Spotkania

Pierwsza poważna okazja pojawiła się już w 11. minucie, kiedy to Andrei Rațiu z Rumunii oddał strzał, który jednak znakomicie obronił Martin Dúbravka. Obie drużyny były bardzo aktywne, ale miały problem z zawiązywaniem skutecznych akcji ofensywnych.

W 24. minucie Słowacja objęła prowadzenie. Juraj Kucka precyzyjnie dośrodkował, a Ondrej Duda strzałem głową zdobył pierwszą bramkę. Jednak w 35. minucie, Rumuni mieli szansę na wyrównanie. Po faulu Davida Hancko sędzia podyktował rzut karny, który bezbłędnie wykonał Răzvan Marin.

Druga Połowa

Druga połowa była zdecydowanie mniej dynamiczna. W 65. minucie David Strelec oddał strzał, ale na wysokości zadania stanął Florin Niță, broniąc piłkę. Minutę później Lukas Haraslin strzelił tuż obok bramki, co było jednym z ostatnich groźnych ataków tego meczu. W końcowych minutach meczu obie drużyny wyraźnie grały na remis, świadome, że taki wynik zapewni im awans do fazy pucharowej.

Wynik Spotkania

Finalnie, spotkanie zakończyło się wynikiem 1-1. Było to korzystne dla obu zespołów, gdyż zapewniło im to awans do dalszej rundy turnieju.