Vlahovic „musi pozostać spokojny” po tym, jak nietrafiony karny przedłuża bramkową posuchę, mówi Allegri

Pasjadosportu.pl » Vlahovic „musi pozostać spokojny” po tym, jak nietrafiony karny przedłuża bramkową posuchę, mówi Allegri

Massimiliano Allegri zachęcał zmagającego się z problemami Dusana Vlahovica do „zachowania spokoju” pomimo niewykorzystanego karnego w zwycięstwie Juventusu 4-2 nad Sampdorią.

Napastnik trafił w słupek z 12 jardów na Allianz Stadium i pomimo ośmiu strzałów na bramkę, po raz pierwszy w swojej karierze przeszedł pięć kolejnych meczów Serie A bez zdobycia bramki.

Vlahovic również widział cztery zablokowane próby, a jego frustracja była widoczna, ponieważ jego wysiłki przed bramką nie przyniosły żadnych korzyści.

Tymczasem Adrien Rabiot uderzył dwa razy i Bremer i Matias Soule były również w celu dla Bianconeri, którzy, pomimo oddania 2-0 prowadzenie, zamknął luki na czwartym miejscu Milan do dziewięciu punktów.

Ale podczas gdy Vlahovic nadal rysuje puste pola, Allegri zaoferował słowa zachęty dla swojego numeru dziewięć.

„Dusan zagrał bardzo dobry mecz,” powiedział DAZN. „On musi pozostać spokojny. Dzisiejszej nocy zagrał lepiej technicznie. Musi pozostać spokojny.

„Nie zapominajmy, że jest w Juventusie od roku, dobrze sobie radził, dobrze sobie radzi. Ma wszystkie cechy, by się poprawić.

„Kiedy uda mu się uregulować swoje zarządzanie grą, będzie mniej pochopny, gdy nadejdzie piłka”

Czytaj również:  Olympique Marsylia 0-3 Paris Saint-Germain: Punkty do rozmów, gdy Messi i Mbappe demolują Velodrome