Roma, tyle pecha: Giallorossi pierwsi w Serie A pod względem liczby trafionych słupków i poprzeczek

Pasjadosportu.pl » Roma, tyle pecha: Giallorossi pierwsi w Serie A pod względem liczby trafionych słupków i poprzeczek

as-roma-v-us-cremonese-serie-a-11

LAROMA24.IT (Emanuele Polzella) – The Rzym zamknęła pierwszą część sezonu, naznaczoną przerwą na Świat w Katarze, na siódmym miejscu w Serie A. Pozycja Giallorossich pogorszyła się po ostatnich rozczarowujących występach, które skompromitowały to, co dobrego udało się zrobić do kilku tygodni przed przerwą. W ostatnich pięciu dniach mistrzostw podopieczni Joségo Mourinho zdołali odnieść tylko jedno zwycięstwo (1-3 przeciwkoHellas Werona), dwa remisy (1-1 z Sassuolo e Turyn) oraz dwie porażki (0-1 vs Neapol e Lazio). Mimo tych niepowodzeń, Roma ma 27 punktów w ligowej tabeli i cel sezonu, tj. miejsce w Mistrzowie Liga, tylko trzy długości dalej.

To, co naprawdę powinno niepokoić, to nie siódme miejsce, ale słaba skuteczność działu ofensywnego: tylko 18 bramek zdobytych w ciągu 15 dnijest to liczba zatrważająca i czyni Capitolini dziesiątą najsilniejszą pod tym względem stroną w lidze. Roma zajmuje ostatnie miejsce wśród wielkich drużyn pod względem liczby strzelonych bramek i jest poniżej znacznie gorszych na papierze zespołów jak np Salernitana (19 strzelonych bramek), Bolonia (20) e Udinese (24).

ROMA, REKORDOWY PECH

Giallorossi mają problemy z konstruowaniem groźnych szans i było to szczególnie widoczne w ostatnim okresie, ale jest też m.in dużo pecha. W tym sezonie bramka przeciwnika wydaje się być naprawdę urzeczona, a właściwie roma to zespół, który trafił do tej pory najwięcej słupków i poprzeczek (12) w Serie A. Różnica do wiceliderów w tym konkretnym rankingu jest dość duża, biorąc pod uwagę, że Hellas Werona, Napoli i Inter są na 8cztery mniej niż podopieczni Mourinho.

WSZYSTKIE DZIĘCIOŁY UDERZONE PRZEZ ROMĘ W SERIE A 2022/2023

  • tydzień 1, Salernitana v Roma 0-1: Paulo Dybala (post), Rick Karsdorp (post)
  • dzień 2, Roma v Cremonese 1-0: Stephan El Shaarawy (poprzeczka)
  • tydzień 5, Udinese v Roma 4-0: Gianluca Mancini (post)
  • tydzień 6, Empoli v Roma 1-2: Paulo Dybala (post), Lorenzo Pellegrini (poprzeczka)
  • tydzień 12, Hellas Verona v Roma 1-3: Tammy Abraham (dwa stanowiska), Nemanja Matic (poprzeczka)
  • tydzień 13, Roma v Lazio 0-1: Nicolò Zaniolo (poprzeczka)
  • tydzień 15, Roma 1-1 Torino: Andrea Belotti (post)paulo Dybala (poprzeczka)
Czytaj również:  VOCALELLI: "Dla Romy powrót do Ligi Mistrzów to konieczność

KIM SĄ PIŁKARZE ROMY, KTÓRZY TRAFILI NAJWIĘCEJ POPRZECZEK?

1. miejsce: Paulo Dybala=3 lasy

2. miejsce: Tammy Abraham=2 lasy

3. miejsce: Rick Karsdorp, Stephan El Shaarawy, Gianluca Mancini, Lorenzo Pellegrini, Nemanja Matic, Nicolò Zaniolo i Andrea Belotti =1 drewno