Roma Femminile, Spugna: „Wspaniale być wśród najlepszej szesnastki w Europie. Będziemy potrzebowali pokory i odwagi”

Pasjadosportu.pl » Roma Femminile, Spugna: „Wspaniale być wśród najlepszej szesnastki w Europie. Będziemy potrzebowali pokory i odwagi”

fd1l18waaaa9cmp

Po zakończeniu meczu ze Spartą Praga, który pozwolił Roma Femminile zakwalifikować się do fazy grupowej Ligi Mistrzów, głos zabrał trener Giallorossich Alessandro Spugna.

Jak wielka jest satysfakcja z osiągnięcia historycznego dla klubu wyniku?

„Satysfakcja jest ogromna. Jesteśmy szczęśliwi, mieliśmy dwa dobre występy. Dziś mieliśmy niewielkie prowadzenie, ale zostało ono zniwelowane po dwudziestu minutach. Byliśmy dobrzy w ponownym zdominowaniu meczu, odebraniu go, stworzeniu wielu szans i zdobyciu wielu bramek. To było dobre widowisko dla pięknej publiczności.”

Trzeci kolejny powrót: jak tam twoje koronki?

„Całkiem nieźle jak na razie. Mam nadzieję, że nie czeka nas zbyt wiele powrotów. Oznacza to jednak, że zespół ma się dobrze fizycznie i dobrze psychicznie, bo dochodzenie do siebie po wyniku nigdy nie jest łatwe.

Czego powinniśmy się spodziewać po Romie w fazie grupowej?

„Tymczasem my idziemy. To oznacza bycie wśród 16 najlepszych drużyn w Europie i to jest piękne. Musimy iść tam z pokorą, z odwagą. Chcemy rywalizować z najlepszymi zespołami w Europie. Zobaczymy kogo wylosujemy w losowaniu. Z pewnością poznamy kilka czołowych klubów. Ale w tej chwili jesteśmy ciekawi. Myślę, że nadal będziemy mogli się bawić, próbując spłatać komuś figla.”

(asroma.com)

Czytaj również:  Twitter, Pallotta pozdrawia zmarłego dziś Onofriego: "Wśród moich najmilszych wspomnień w Romie są wieczory w jego restauracji"