„Realemania Madrid”: Cała dziesiątka Niemców w Realu

Pasjadosportu.pl » „Realemania Madrid”: Cała dziesiątka Niemców w Realu

HistoriaZ Tonim Kroosem i Antonio Rüdigerem, w Realu Madryt jest obecnie dwóch Niemców. Łącznie dziesięciu zawodników z Niemiec założyło legendarną białą koszulkę – REAL TOTAL pokazuje „Realemania Madrid”.

„Realemania Madrid! REAL TOTAL pokazuje wszystkich dziesięciu Niemców, którzy grali dla Królewskiej Ligi.

Antonio Rüdiger to liczba dziesięć! Środkowy obrońca przybył na wolny transfer z Chelsea FC na sezon 2022/23, co uczyni go dziesiątym Niemcem, który założy białą koszulkę.

(Foto: IMAGO / Lagencia)

Przed Bernd Schuster po tym jak od 1988 roku kierował losami Realu Madryt w środku pola, Niemiec grał dla rywali – FC Barcelony. Blond aniołek został z royalsami do 1990 roku i w tym okresie rozegrał dla nich 74 mecze. Z Realem, Schuster dwukrotnie był mistrzem Hiszpanii, dwukrotnie zdobywał Superpuchar Hiszpanii i raz Puchar Hiszpanii. Następnie przeniósł się do miejskich rywali – Atlético. w 2007 roku Schuster wrócił do Realu jako trener i zdobył mistrzostwo oraz Supercopę.

(Foto: imago images / Cordon Press/Diario AS)

w 2007 roku Real Madryt podpisał niemieckiego środkowego obrońcę Christoph Metzelder z Borussii Dortmund za 6,5 mln euro. metzelder rozegrał 31 konkurencyjnych spotkań dla Realu, zdobywając mistrzostwo Hiszpanii i zostając zwycięzcą Supercopy. Zaledwie trzy lata później opuścił Królewskich na zasadzie wolnego transferu do FC Schalke 04.

(Foto: IMAGO / DeFodi)

Był pierwszym niemieckim zawodnikiem w historii klubu Real Madryt i do dziś cieszy się dużym szacunkiem Madridistas. Mówi się o Günter Netzer (po prawej), który dołączył do Königliche w 1973 roku. Był to jeden z najbardziej spektakularnych transferów zawodnika Bundesligi za granicę do tego czasu. Po początkowych trudnościach supergwiazda Netzera coraz lepiej radziła sobie w stolicy Hiszpanii i w 1974 roku zdobyła z Realem krajowy puchar, a w 1975 roku nawet dublet mistrzostwa i pucharu. W końcu Niemiec miał na swoim koncie 100 konkurencyjnych meczów i cztery tytuły w Realu. w 1976 roku przeniósł się do Szwajcarii, by dołączyć do Grasshopper Club w Zurychu.

Czytaj również:  "Kroos will call it a day in the summer": co brat Felix może mieć na myśli?

(Foto: imago images / Horstmüller)

w 1974 roku Real Madryt podpisał umowę z mistrzem świata Paul Breitner za około trzy miliony marek z FC Bayernu Monachium. Wraz z Günterem Netzerem tworzył pierwszy niemiecki duet w Königliche. W ciągu trzech lat rozegrał 100 konkurencyjnych spotkań, zdobywając dwa mistrzostwa Hiszpanii i raz Copa del Rey. w 1977 roku nadszedł czas i wrócił do Bundesliga gdzie podpisał kontrakt z Eintrachtem Braunschweig.

(Foto: IMAGO / Horstmüller)

Niemiecki bramkarz również powinien trafić do Madrytu! w 1996 roku Real Madryt podpisał bramkarza DFB Bodo Illgner z 1. FC Köln za około cztery miliony marek. Do 2001 roku strzegł loży królewskiej w 119 meczach i zdobył przy okazji pięć tytułów. Następnie zakończył profesjonalną karierę po skomplikowanej i przedłużającej się kontuzji barku.

(Foto: imago images / Uwe Kraft)

Real Madryt zapłacił Werderowi Brema w 2010 roku łącznie 18 milionów euro za podpisanie ówczesnej gwiazdy strzelców mistrzostw świata Mesut Özil by móc go podpisać. W białej koszulce ustawił 80 bramek dla Cristiano Ronaldo, Karima Benzemy i spółki. Özil zdobył również 27 bramek w 159 konkurencyjnych meczach i zdobył trzy tytuły z Blancos. Po trzech latach Özil odszedł do angielskiego Arsenalu FC za około 47 milionów euro.

(Foto: IMAGO / agefotostock)

Przez pięć lat Sami Khedira w Realu Madryt (2010-2015) i w tym okresie zaliczył zaledwie 161 występów. Pomocnik, który dołączył z VfB Stuttgart za 14 milionów euro, zmagał się z uporczywymi kontuzjami, m.in. w 2014 roku, ale w długo oczekiwanym zwycięstwie „La Décima”, Khedira znalazł się w wyjściowej jedenastce w finale przeciwko Atlético. W sumie urodzony w Stuttgarcie zawodnik zdobył siedem tytułów. w 2015 roku Khedira przeniósł się na zasadzie wolnego transferu do Juventusu Turyn.

(Foto: IMAGO / DeFodi)

Do marca 2021 r. było Uli Stielike niemiec z największą liczbą konkurencyjnych gier w Realu Madryt, zanim nie prześcignął go Toni Kroos. Znany w Hiszpanii jako „Panzer”, defensywny pomocnik zaliczył łącznie 308 występów dla Królewskich w latach 1977-1985. Po opuszczeniu Madrytu zakończył karierę w szwajcarskim klubie Xamax.

Czytaj również:  Nowe modele taryfowe: DAZN znów podnosi ceny

(Foto: IMAGO / Ferdi Hartung)

Niemiec, który ma najwięcej gier i najwięcej tytułów: Toni Kroos stał się nieśmiertelny w Realu Madryt. Od czasu transferu do Madrytu w 2014 roku, urodzony w Greifswaldzie zawodnik rozegrał 383 spotkania, zdobył 26 bramek i zaliczył 87 asyst. Ponadto z Królewskimi zdobył 18 tytułów – w tym cztery zwycięstwa w Lidze Mistrzów. Jego kontrakt obowiązuje do 2023 roku, więc całkiem możliwe, że zanim najbardziej utytułowany niemiecki piłkarz wszech czasów zakończy karierę w stolicy Hiszpanii, dołoży jeszcze kilka trofeów.

(Foto: IMAGO Sven Simon)

Read More