PSG : MLS robi oczy do Lionela Messiego

Pasjadosportu.pl » PSG : MLS robi oczy do Lionela Messiego

Mercato

Major League Soccer (US D1) jest gotowa zrobić wszystko, aby powitać Lionela Messiego, którego kontrakt z Paris Saint-Germain wygasa w czerwcu.

Zapping National Football Wywiad – Podbrzusze amatorskiego futbolu, z Romainem Moliną

Lionel Messi bliski wyjścia? Kontrakt argentyńskiego napastnika z Paris Saint-Germain wygasa w czerwcu, ale on sam wciąż go nie przedłużył W międzyczasie wiele klubów wyraziło swoje zainteresowanie podpisaniem Argentyńczyka, w tym Al-Hilal (Arabia Saudyjska), Newell’s Old Boys (Argentyna) i Barcelona.

MLS gotowa przenieść góry dla Lionela Messiego?

W ostatnim czasie do wyścigu dołączył nowy pretendent w osobie Interu Miami. Amerykańska franczyza, chętna do pozyskania siedmiokrotnego zdobywcy Ballon d’Or, może liczyć na wsparcie MLS i jej szefa, Dona Garbera, co wyraził ostatnio na łamach m.in The Athletic.

„Masz do czynienia z być może najbardziej wyjątkowym zawodnikiem w historii tego sportu. Jeśli sprzedajesz coś, co należy do kolektywu, kolektyw musi to zatwierdzić. Więc cokolwiek Jorge Mas (właściciel Interu Miami przyp. red.) zdecyduje, z pomocą Todda Durbina (wiceprezydent wykonawczy MLS przyp. red.), aby coś ustrukturyzować, jeśli będziemy mieli okazję to zrobić, będzie to poza schematem. Musielibyśmy ułożyć umowę, która odpowiadałaby Messiemu i jego rodzinie. W jaki sposób? Szczerze mówiąc, nie wiemy dzisiaj – powiedział.

Amerykanom pozostaje jednak najtrudniejsze przekonanie mistrza świata z 2022 roku. To nie tylko kwestia chęci piłkarza do kontynuowania przygody w Europie, to także kwestia spełnienia żądań płacowych 35-latka, który zarabia z PSG około 25 mln euro. Będziemy się temu przyglądać…

Podsumowując

Major League Soccer (amerykańska D1) jest gotowa zrobić wszystko, by przyjąć Lionela Messiego, któremu w czerwcu przyszłego roku kończy się kontrakt z Paris Saint-Germain. Amerykanie będą musieli jednak przekonać do siebie mistrza świata z 2022 roku, który nie wydaje się skłonny do opuszczenia Europy.

Dziennik

Czytaj również:  Od 2000 roku: Real najlepszym klubem XX wieku

Każdego wieczoru znajdź wybór artykułów w twoja skrzynka pocztowa.