Przebudowa Bernabéu: Czy Real Madryt zleci budowę składanej trybuny?

Pasjadosportu.pl » Przebudowa Bernabéu: Czy Real Madryt zleci budowę składanej trybuny?

StadionNa Estadio Santiago Bernabéu obecnie wyburzana jest również górna część południowej dolnej kondygnacji. Czy powstanie tam coś w rodzaju składanej trybuny, która w przyszłości będzie generować jeszcze większe przychody? Swoją drogą, kilka dni po ostatnim domowym meczu Realu Madryt, murawa mimo złego stanu nadal tam jest.

real madrid bernabeu rozbiórka południowej trybuny murawa

Górna sekcja południowej dolnej trybuny odchodzi Foto: YouTube/Madrid1902rmcf

Brak meczu Realu u siebie przez dwa i pół miesiąca

MADRYT. Połowa listopada: brak meczu Realu Madryt na Estadio Santiago Bernabéu. Cały grudzień: żadnego meczu Realu Madryt na Estadio Santiago Bernabéu. Prawie cały styczeń: żadnego meczu Realu Madryt na Estadio Santiago Bernabéu.

Ze względu na przerwę w klubowym futbolu przez Mistrzostwa Świata, kilka zadań wyjazdowych w LaLiga oraz goszczenie Supercopa de España w Arabii Saudyjskiej, to właśnie na ostatni czwartek przeciwko FC Cadiz z domowymi meczami Królewskich przez dłuższy czas najpierw.

Świątynia futbolu przy Concha Espina zapełni się dopiero 28 lub 29 stycznia, kiedy to gośćmi będzie Real Sociedad. To z kolei oznacza, że prace nad przebudową mogą być teraz zintensyfikowane przez aż dwa i pół miesiąca. To dobrze, wszak stadion ma być ukończony w nowym wyglądzie latem 2023 roku.

Przebudowa Bernabéu: wyburzenie pozostałej części południowej dolnej kondygnacji

Pasuje: W rejonie południowym prace nad przebudową dolnej kondygnacji, które trwają nieco dłużej, najwyraźniej stopniowo się rozpoczynają. A raczej: Bardzo krótki odcinek nigdy nie został tam zburzony, grupa kibiców „Fani Grada” zawsze pozostaje tam, aby dopingować drużynę. Ta część zostanie teraz również usunięta, aby całkowicie przebudować dolny poziom od 2023 roku.

Czy Real Madryt zbuduje składaną trybunę na południu?

Zainteresowany: Plotka głosi, że ma tam powstać trybuna z miejscami stojącymi, którą można praktycznie złożyć! Zresztą odbudowujący się-YouTuber Javier Caireta już pod koniec lipca informował o tym na swoim kanale i animował to filmikiem.

Czytaj również:  Nicea : Didier Digard zapowiada trzy dobre wiadomości przed Auxerre

W tle jest to, że np. w przypadku koncertu muzycznego scena mogłaby być umieszczona dalej, czyli praktycznie na środku strony południowej, aby wygenerować jeszcze większe wpływy z biletów zarówno na terenie boiska, jak i na trybunach zachodniej i wschodniej. Obecne prace rozbiórkowe są przynajmniej małą wskazówką tego rzekomego planu.

trybunka bernabeu przebudowa składana

Zielony obszar pokazuje w przybliżeniu, ile miejsca i dodatkowych miejsc na trybunach mogłoby powstać dzięki składanej trybunie dla koncertu

Przebudowa Bernabéu: Zła murawa nadal leży

Tymczasem dla kibiców i obserwatorów nadal nie jest jasne, jaki jest plan wobec murawy. W ostatnich tygodniach jest w równie złym stanie jak poprzednie boisko. Pierwsze boisko zostało położone dopiero w drugiej połowie sierpnia, drugie w drugiej połowie września. Obie miały i mają gołe łaty, dawały i nadal dają rozczochrany obraz.

Tak jak poprzednio, możemy tylko spekulować co do przyczyny. Byłby on połączony z płytami ułożonymi pod nim latem – te w przyszłości będą wozić zieleń w sześciu kawałkach do podziemnego magazynu – twierdzą jedni, a inni kategorycznie wykluczają to ponownie. Do tej drugiej grupy należy na przykład niezależny greenkeeper.

Tak czy inaczej: Real do tej pory nie podjął żadnych starań, aby naprawić wątpliwą murawę – według Toniego Kroosa a „Gówniane boisko” – żeby go ponownie usunąć. I to nie tylko po to, by w czasie zimy można było przeprowadzić poważne prace rekonstrukcyjne. Oznacza to między innymi stopniowe wznoszenie 360-stopniowego wyświetlacza wideo, co prawdopodobnie wymagałoby również dźwigów wewnątrz stadionu. Ci, którzy w tych dniach wybiorą się na stadion w ramach wycieczki, zobaczą jak murawa jest podświetlana lampami UV.

REAL MADRID LIVE: Subskrybuj teraz w DAZN

/21630049872/Realtotal_bet365_News

/21630049872/Realtotal_bet365_mobil_320x50

Read More

Czytaj również:  PSG: "historyczny moment dla klubu" mówi Al-Khelaïfi po rekordzie Kyliana Mbappé