POZYCJA PONIEDZIAŁKOWA

Pasjadosportu.pl » POZYCJA PONIEDZIAŁKOWA

big-punto_lunedi1-2

RomaRoma zostaje pokonana przez Lazio 1-0 – fatalny występ niemal całej drużyny wystawionej przez Mourinho. „Alternatywy, których brakuje Romie”, pisze Paolo Condò na „La Repubblica”. „Mecz na przekór” określa Ivan Zazzaroni na „Il Corriere dello Sport”

___________________________________________________________________________________________

Oto komentarze kilku najważniejszych publicystów prasowych, opublikowane na łamach gazet znajdujących się dziś w kioskach.

___________________________________________________________________________________________

LA REPUBBLICA (P. CONDO’)

To rezerwa, której zupełnie brakuje w Romie, duże rozczarowanie w niedzielę za porażkę z Lazio i za nic nie wyprodukowane przeciwko bałaganowi Ibañez. Oczywiście derby to mecz, w którym wynik odbiera wszystko. Następstwem tego jest powrót Lazio do Ligi Mistrzów mimo braku swoich najlepszych ludzi. O ile jednak Sarri umie znaleźć alternatywy, o tyle Mourinho wydaje się zagubiony bez Dybali: w składzie nie ma ani niskiego reżysera, ani obrońcy zdolnego do ustawienia piłki, tylko pomocników lub flankerów, których crossy są regularnie murowane. […] Linia defensywna złożona z czterech osób pozwoliłaby mu na przykład wesprzeć Pellegriniego jako reżysera dwoma pomocnikami: Wijnaldumem, a później zamienić jednego z nich w półboga.

___________________________________________________________________________________________

CORRIERE DELLO SPORT (I. ZAZZARONI)

Brzydkie jak tylko derby mogą być. Zagrany do góry nogami z powodu oczywistych technicznych kłopotów Lazio, które nie mogło wystawić na boisko Immobile i Milinkovicia-Savicia, pięćdziesięciu procent swojego potencjału ofensywnego, a miało Luisa Alberto w psychologicznej rozsypce. Sarri sprytnie odrzucił naturalny wynik i zmusił Romę „dedybalizzata” do gry, w której są najgorsi, czyli natarczywej sugestii: czekali na nią zerując wysoki pressing i skazując ją na ciągłe trzaskanie o zwartą ścianę. Było to zadanie ułatwione przez Zaniolo, który nigdy się nie włączył, i Abrahama, który nie przezwyciężył wielu problemów sezonu: wejście Volpato za Pellegriniego wyraźnie podkreśliło różnicę między przewidywalnym a przedsiębiorczym.
Wynik był efektem niezwykłego błędu Ibaneza. […]

Czytaj również:  Ćwierćfinał Coppa Italia: Roma kontra Cremonese 1 lutego

___________________________________________________________________________________________

IL CORRIERE DELLA SERA (M. SCONCERTI)

[…] A Roma derby bardzo intensywne, ale z bardzo małą ilością strzałów. Mało piłkarskie, prawie zawsze ze strony Lazio w pierwszej połowie. Roma wydawała się involuted, bez prawdziwego schematu ataku. Dziwny mecz, po tym jak wydawało się, że jest na plusie. Lazio ponownie pojawia się w strefie mistrzowskiej, myślę, że Sarri na to zasługuje.

___________________________________________________________________________________________

IL MESSAGGERO (A. CATAPANO)

[…] Roma praktycznie nie weszła do gry; robiąc derby z niczego, niczym mały człowiek Gianniego Rodariego. Tyle, że o ile tamten walił głową w mur i nie bolało go to, bo był z niczego, o tyle cios, dla Romy i dla Mourinho, będzie tym razem odczuwalny, za to jak przyszedł i za bardzo nieprzyjemne uczucie, jakie pozostawia, o drużynie z tak wieloma ograniczeniami i o trenerze, który naprawdę nie może zrobić więcej niż to (nawet jeśli też nie jest bez winy). Nic nie jest zagrożone, strefa Ligi Mistrzów wciąż jest w okolicy, w końcu zbliża się przerwa na mundial (kto wie, co zrobimy w ciągu tych 55 dni…), ale wrażenie jest takie, że nawet z Dybalą i Wijnaldumem nie da się dokonać cudów. […]

Czytaj również:  Dybala: Argentyńczyk jest nowym Brand Ambasadorem gry piłkarskiej Web3 Monkey League (FOTO)