Plac budowy Bernabéu: co się dzieje w przerwie na mundial

Pasjadosportu.pl » Plac budowy Bernabéu: co się dzieje w przerwie na mundial

StadionOstatni domowy mecz miał miejsce 10 listopada przeciwko Cádiz (2:1), najbliższy odbędzie się dopiero pod koniec stycznia przeciwko Realowi Sociedad. Do tego czasu na Estadio Santiago Bernabéu nie będzie rozgrywana żadna piłka nożna. Czas przeć do przodu z przebudową. Z tygodnia na tydzień wiele się dzieje, REAL TOTAL odnotował kolejne postępy podczas przerwy w rozgrywkach mundialowych.

Od 2019 roku stadion jest odwrócony do środka – i to w czasie, gdy trwają rozgrywki, w środku milionowego miasta. Przebudowa Bernabéus to gigantyczny projekt, którego koszty wzrosły z 575 do 800 milionów euro, a zakończenie prac planowane jest obecnie na lato 2023 roku zamiast na zimę 2022 roku, ale Florentino Pérez mimo wszystko może tu przeholować. Bo kiedy stadion zostanie wykończony ze wszystkimi ozdobami – przesuwanym dachem, murawą z niską półką, tarasem na dachu, tablicą wideo 360° – i będzie otwarty odpowiednio 360 dni w roku, to nie będzie niczym innym jak maszynką do drukowania pieniędzy.

Do tego czasu jednak trzeba jeszcze popracować. Nowy Elewacja zewnętrzna jest stopniowo naprawiana i wygląda na to, że za kilka tygodni zostanie w pełni zainstalowana.

Narożnik pomiędzy zachodnią i południową stroną już teraz daje dobre wyobrażenie o tym, jak nowy projekt Bernabéu będzie wyglądał w rzeczywistości.

Oficjalny sklep z towarami nadal znajduje się w środku południowej strony, „Fondo Sur”. Tuż obok niego znajduje się obecnie wejście na trasę stadionu.

Pilnie trwają też prace nad naprawą Elewacja zewnętrzna.

Po zakończeniu prac strona wschodnia nabierze lekkiego łuku. Cechy tego można już zauważyć.

Oto postępy Naprawa elewacji zewnętrznych ma jeszcze pole do popisu, ale powinna nastąpić szybko.

Tymczasem postępuje budowa po stronie północnej, czyli „Fondo Norte”. Tutaj sprawy toczą się w podobnym tempie jak po przeciwnej stronie.

Czytaj również:  "Brak szacunku" dla Zinédine'a Zidane'a: Real Madryt udziela reprymendy szefowi federacji

Czy zewnętrzna fasada będzie już (prawie) całkowicie naprawiona, gdy Real Madryt ponownie zagra na Bernabéu? To nadal jest ekscytujące.

Bo do tego czasu minie jeszcze kilka tygodni. Tygodnie, w których robotnicy budowlani i maszyny nadal pilnie pracują – a czasem poświęcają się, aby szyberdach ze stalowymi dźwigarami był taki jak ten.

Tymczasem w środku trawnik jest pielęgnowany, a dach robi duże postępy.

W tym miejscu ma powstać nowa część trybun. Ale minie trochę czasu, aż będzie skończona.

Czy to są nowe miejsca na Bernabéu? Wydają się być granatowe, a materiał może być inny niż obecne fotele. Można je również zabezpieczyć, aby nie dopuścić do przedostania się na nie i uszkodzenia materiałów budowlanych.

Tutaj zainstalowano trybunę na zawiasach. Wydaje się, że łatwiej jest w ten sposób transportować materiały budowlane do środka.

Nie wiadomo jeszcze, w jakim stopniu składana trybuna będzie później wykorzystywana – być może do innych wydarzeń poza piłkarskich. W każdym razie przebudowa Bernabéu z pewnością nie będzie nudna.

Read More