PINTO: „Ronaldo nigdy nie był możliwy. Mourinho fundamentalny w rozwoju klubu

Pasjadosportu.pl » PINTO: „Ronaldo nigdy nie był możliwy. Mourinho fundamentalny w rozwoju klubu

as-roma-training-session-580

Dyrektor generalny obszaru sportowego Romy, Tiago Pinto, przemawiał na Thinking Football Summit w Portugalii, imprezie, na której uhonorowano również trenera Giallorossich, José Mourinho. Pinto odpowiedział na kilka pytań dziennikarzy na tematy Cristiano Ronaldo, finansowego fair play, młodzieży i Mistrzostw Świata.

Oto jego wypowiedzi:

Su Cristiano Ronaldo.

Jedną z rzeczy, która mnie trochę denerwuje we Włoszech jest to, że zawsze mówimy o rynku. Prawda jest taka, że Cristiano Ronaldo nigdy nie był możliwy. Te plotki nigdy nie miały podstaw, to normalne może, że podchodzą do nas, bo jesteśmy Portugalczykami (Pinto i Mourinho – red.) jak on, ale to, powtarzam, nigdy nie miało podstaw„.

O finansowym fair play.

Kiedy klub został kupiony, było to w trudnym momencie, ponieważ byliśmy wśród drużyn przestrzegających zasad finansowego fair play. Musieliśmy przeprowadzić kompletną przebudowę składu, aby znacznie zmniejszyć rachunek płac i jednocześnie poprawić jakość drużyny.

O młodzieży i Mourinho.

Uruchomiliśmy młodych jak Zalewski i Volpato, dużo pracujemy nad tym aspektem. A Mourinho miał fundamentalne znaczenie dla rozwoju klubu.”.

Sul Mondiale.

My jako klub jesteśmy z sercem na dłoni, mając nadzieję, że zawodnicy nie doznają kontuzji, że nie ma problemów i że wrócą dobrze i szybko. Jako Portugalczyk chcę, żeby wszystko poszło dobrze, ale muszę też powiedzieć, że gdyby Portugalia nie dała rady, to chciałbym, żeby wygrała Argentyna. Dla Dybali i przede wszystkim dla Messiego, który zasługuje na to, by zakończyć karierę mundialem„.

Czytaj również:  Roma Primavera: numery koszulek podane oficjalnie. 10 do Pagano