Obóz treningowy w Portugalii, popołudniowy trening dla Romy. Rui Patricio obecny, Wijnaldum częścią pracy w grupie (ZDJĘCIA I WIDEO)

Pasjadosportu.pl » Obóz treningowy w Portugalii, popołudniowy trening dla Romy. Rui Patricio obecny, Wijnaldum częścią pracy w grupie (ZDJĘCIA I WIDEO)

whatsapp-image-2022-12-20-at-16-15-22

Z ALBUFEIRA MDR – Po wczorajszym towarzyskim, wygranym wąskim marginesem meczu z Casa Pia, popołudniowy trening Romy. Wśród nowych dodatków, oprócz m.in Rui Patricio również powrót po doświadczeniu z mistrzostw świata w Katarze Gini Wijnaldum. Dla tych, którzy zagrali więcej minut we wczorajszym teście, tylko rozładowanie pracy w ośrodku goszczącym Giallorossich.

LIVE

16:56 – Mecz 4vs3 teraz dla Romy. Wolne dotknięcie dla drużyny czerwonej składającej się z 3 zawodników; 2 lub 3 dotknięcia dla drużyny zielonej. Drużyna zielonych: Karsdorp, Kumbulla, Spinazzola i Volpato. Czerwoni: Boer, Shomurodov, Vina, Camara. W bramce stanął Rui Patricio. Mecz zakończył się remisem: „Remis, który cieszy wszystkich” mówi Rapetti. Ale Mourinho zarządził rzuty karne, w których ostatecznie triumfowali zieloni: decydujący okazał się save Rui Patricio na Boerze. Cała reszta punktowała, m.in Vinaktóry otrzymał komplementy od Rapettiego: „Rzucałeś lepiej niż Dybala w finale”.W międzyczasie Wijnaldum kontynuował pracę indywidualną, natomiast Tammy Abraham wykonał lekki trening.

16:50 – Kolejne ćwiczenie. Czterech piłkarzy stoi na zewnątrz kwadratu 4X4 i wykonuje torello. W środku kwadratu gracz musi wziąć na zmianę naciskać przez 20 sekund. Trener Rapetti jest zawsze przy piłce, podburza: „To musi być maksymalne ćwiczenie. Kontynuuj bieg, nawet jeśli nie czujesz już nóg”

16:35 – Mecz 3 vs 3 teraz dla Romy, z 3 bramkarzami po jednej stronie i bramką bronioną przez Boera po drugiej. Skład rossi: Vina, Shomurodov i Camara. I zielony: Spinazzola, Karsdorp i Volpato. Kumbulla działa jako jokerćwiczenie to ma cel zarówno fizyczny, jak i taktyczny. Uwolnić trenera Rapettiktóry nieustannie wzywa piłkarzy: „Nie jest możliwe, aby zawodnik utrzymywał piłkę przez dwie sekundy bez presji”. Potem zwraca się do Volpato: „Nie narzekaj, nie narzekaj. Graj!” Fundamentalne znaczenie ma tutaj zachęta trenera, niezbędna do podniesienia intensywności i osiągnięcia wyznaczonych celów fizycznych. Bardziej milczącyMourinho na uboczu: „Bravo so-so … no f**king way they’ll score goals for you”.

16:20 – Tammy Abraham również w terenie

Czytaj również:  Instagram, patrzcie kto mówi...Negro ironizuje błąd Ibaneza (FOTO)

16:15 – Podział drużyny na grupy: praca nad siłą i eksplozywnością

16:10– Roma jest na boisku. Była praca rozładunkowa dla Tammy Abraham, która w ostatnich dniach załadowała więcej niż się spodziewano. Dla Wijnaduma i Karsdorpa natomiast osobne ćwiczenia skupiające się na sile i koordynacji.

16:00 -gini Wijnaldum wykona kilka zadań z grupą. Celem Holendra jest zwiększenie obciążenia pracą i sprawdzenie jego reakcji. Przez najbliższe dni będzie też na przemian pracował w grupie i indywidualnie. Po powrocie Holender został przywitany przez kolegów z drużyny gorącymi brawami od trenera Rapettiego.

15:05 (14:05 czasu lokalnego)– Drużyna zmierza w kierunku poligonu. Obecni są również Rui Patricio i Wijnaldum. Oto lista zawodników, którzy wejdą na boisko w dzisiejszej sesji: Kumbulla, Mancini, Spinazzola, Vina, Shomurodov, Abraham, Volpato, Karsdorp, Camara, Rui Patricio, Wijnaldum i Boer.

?? Rui Patricio! pic.twitter.com/vHenaii4BL

– AS Roma (@OfficialASRoma) December 20, 2022