NISII: „Mourinho rozleniwia się przy tej formie

Pasjadosportu.pl » NISII: „Mourinho rozleniwia się przy tej formie

Przerwa w mistrzostwach na mundial pozwala na większą analizę Romy i ewentualnego rynku zimowego. „Interweniowałbym w ataku, na miejscu Romy postarałbym się o Boga, potrzebujemy gracza o takiej charakterystyce”, mówi Roberto Pruzzo. „Jeśli Karsdorp odejdzie, Roma potrzebuje wzmocnień na zewnątrz”, mówi zamiast tego Stefano Agresti.

Dla Carlo Zampa jest „pozytywne odnowienie Cristante. To jeden z tych zawodników, których i tak zawsze chciałbym mieć w zespole’. Zgadza się Stefano Borghi, według którego „nie robi tak widocznej różnicy jak inni, ale jest jednym z tych rekwizytów, że kiedy go wyjmiesz, zdajesz sobie z tego sprawę”.

_____

To i wiele więcej w „Massimo Ascolto”, felietonie LAROMA24.IT red. Spacer po najważniejszych programach radiowych w stolicy. Miłego czytania.

_____

Mourinho się rozleniwia przy tej formie. Jeśli Roma miałaby pozostać przy trzyosobowej obronie, w mojej głowie w wyjściowym środku pola jest Matic i Wijnaldum. Bereszyński to jeden z najgorszych zawodników jakich widziałem grających we Włoszech (FEDERICO NISII, Tele Radio Stereo, 92,7)

Klub wierzy w budowanie składu z Cristante i Mancinim, nadzieja jest taka, że pewnego dnia pojawi się dwóch silniejszych zawodników, którzy mogą uczynić z nich pierwsze alternatywy (ANDREA DI CARLO, Tele Radio Stereo, 92,7)

Obrona trzyosobowa jest zawsze preferowana, ale dziś, zwłaszcza we Włoszech, wiele drużyn gra z obroną trzyosobową. Dla Romy byłby rozwiązaniem, ale nie sądzę, żeby wiele zmienił, Celik czy Karsdorp często grają na full-back. Z Wijnaldumem Roma powinna być gotowa na kolejny pomysł, ale Mourinho zna te rzeczy (MARIO SCONCERTI, Tele Radio Stereo, 92.7)

Nadal ufam Mourinho i nadal będę to robił, jeśli nie potrafi zrobić tego, że zdecydował się na czyste zerwanie z przeszłością to zaczyna się robić poważnie. Wie, jak wygrać, pracuje, aby to zrobić, szuka rozwiązania dla dobra Romy (ANGELO MANGIANTE, Tele Radio Stereo, 92,7)

Na Cristante zawsze mam ten sam pomysł, myślę, że również Mourinho i odnowienie jest potwierdzeniem. Zawsze był kardynalnym punktem drużyny Mourinho, nie robi widocznej różnicy jak inni, ale jest jednym z tych rekwizytów, że gdy go zabierasz, zdajesz sobie z tego sprawę (STEFANO BORGHI, Tele Radio Stereo, 92,7)

Dybala sprawia, że inni gracze Romy wyglądają ubożej. Odkąd przybył widać różnicę między piłkarzem, który występuje na najwyższym poziomie, a pozostałymi. Solbakken będzie dodatkowym rezerwowym (GIANLUCA LENGUA, Radio Radio, 104,5, Radio Radio Lo Sport

Czytaj również:  Conegliano i Scandicci pokonują Milan i Chieri

Wraz z przyjściem Dybali pojawił się mechanizm ogólnego zdeklasowania pozostałych zawodników. Znamienne jest, że ani jeden zawodnik nie stanął po stronie Karsdorpa po wybuchu Mourinho (ROBERTO MAIDA, Radio Radio, 104,5, Radio Radio Lo Sport

Rozumiem, że Solbakken to wybór Tiago Pinto. Mam nadzieję, że te dni posłużą niektórym graczom do zresetowania się. Jeśli niektórzy z nich spojrzą w lustro to muszą przyznać, że popełniają błędy, nie tylko na boisku. A to, co dzieje się na boisku, może być również wynikiem błędów popełnianych w codziennym życiu (ILARIO DI GIOVAMBATTISTA, Radio Radio, 104,5, Radio Radio Lo Sport

Roma będzie musiała wyjaśnić sprawę Karsdorpu. Belotti to ważny zawodnik, posiadanie go na ławce powinno być luksusem (FURIO FOCOLARI, Radio Radio, 104,5, Radio Radio Lo Sport


Nie przejmowałbym się zbytnio sprawą Karsdorp, Roma jest kryta na flankach. Wolałbym interweniować w ataku, na miejscu Romy starałbym się o Boga, potrzebujemy zawodnika o takiej charakterystyce (ROBERTO PRUZZO, Radio Radio, 104,5, Radio Mattino, Sport i Wiadomości)

Roma musi mieć ludzi w obronie, gdy Smalling popełnia błędy drużyna zdobywa bramki. Kiedy widzę Manciniego noszącego opaskę kapitana, martwię się o Romę (TONY DAMASCELLI, Radio Radio, 104,5, Radio Mattino, Sport i Wiadomości)

Jeśli odejdzie Karsdorp, Roma potrzebuje wzmocnień na zewnątrz. Celik jest zawodnikiem wystarczającym, Spinazzola jest często kontuzjowany (STEFANO AGRESTI, Radio Radio, 104,5, Radio Mattino, Sport i Wiadomości)

Jeśli chcesz Mourinho to musisz wziąć zawodników o wyższym poziomie niż ci, których ma dziś Roma. Skład nie jest słaby, ale gra Mourinho wywyższa indywidualności, a Roma nie nadaje się teraz do tego typu gry (MAX PALOMBELLA, PlayRoma – New Sound Level)

Odnowienie Cristante oceniam pozytywnie. To jeden z tych zawodników, których i tak zawsze chciałbym mieć w zespole, porównuję go do Tommasiego ze Scudetto. Za mało mówi się o wyprzedanym stadionie na Olimpico, nie wiem ile drużyn w Europie może pochwalić się taką bazą kibiców, zwłaszcza, że Roma zajmuje siódme miejsce (CARLO ZAMPA, PlayRoma – New Sound Level)

Zawodnicy muszą być w stanie wyrazić swój potencjał. Jeśli prawdą jest, że piłkarze muszą być na poziomie Mourinho, to prawdą jest również, że Zaniolo w tej chwili nie jest stawiany w pozycji do wyrażenia siebie i na pewno nie jest to problem poziomu (MARCO ANDREOLI, PlayRoma – New Sound Level)

Zaniolo nie udowadnia na boisku, że jest zawodnikiem na miarę 5 mln za sezon pod względem zarobków, powiedziawszy to poczekałbym do końca sezonu przed wydaniem wyroku na temat tego zawodnika. Ibanez to dobry zawodnik, ale często przynosi ze sobą rażące amnezje defensywne, w sumie jest to zawodnik, którego możesz wymienić na rynku. Więc jeśli Roma miałaby sprzedawać, żeby zrobić rynek, to myślę, że pierwszymi podejrzanymi byliby ci dwaj (ANTONIO FELICI, Centro Suono Sport, 101,5, Te la do io Tokyo)

Roma zapytała o Bellerina, jest to prawy-back wychodzący z Barcelony, który ostatnio gra bardzo mało i dlatego mógłby być w styczniu papieskim zastępstwem dla Karsdorpa. Bardzo lubię Mazzocchiego z Salernitany, w tym sezonie zrobił więcej crossów niż Karsdorp w ciągu ostatnich 4 lat, ale nie jest to zawodnik na sprzedaż (FRANCESCO BALZANI, Centro Suono Sport, 101.5, Te la do io Tokyo)