Mudryk szczerze: „Wolę być stałym bywalcem w Arsenalu niż zmiennikiem w Realu”

Pasjadosportu.pl » Mudryk szczerze: „Wolę być stałym bywalcem w Arsenalu niż zmiennikiem w Realu”

Transfer

Mykhaylo Mudryk skrzydłowy Szachtara Donieck był jednym z wielkich odkryć fazy grupowej obecnego sezonu Ligi Mistrzów 2022/23. W sześciu meczach w najwyższej klasie rozgrywkowej skrzydłowy miał pięć bezpośrednich okazji do zdobycia bramki – sam strzelił trzy gole, a także zanotował dwie asysty. Po takich występach nie trzeba było długo czekać, aby pierwsze wielkie nazwiska w europejskim futbolu umieściły 21-letniego Ukraińca na swoich radarach. Według urzędnika Szachtara, Sergeia Palkina, zainteresowanie Mudrykiem jest duże.

Fot. Adam Nurkiewicz/Getty Images”&gt Powiększ

Mudryk był jedną ze strzelających gwiazd fazy grupowej CL – Fot. Adam Nurkiewicz/Getty Images

„Mudryk jest lepszy od wszystkich Brazylijczyków, których mieliśmy wcześniej. Gdyby miał brazylijski paszport, byłby wart 100 milionów euro. Jeśli ktoś go chce, musi zapłacić duże pieniądze”, dyrektor sportowy Shaktaru Darijo Srna powiedział MARCA, ustalając wstępną cenę za młodego skrzydłowego, który zabłysnął także w rodzimej lidze, zdobywając siedem bramek i sześć asyst.

Zapytany o swoją przyszłość Ukrainiec przyznał teraz w wywiadzie na YouTube: „Mówiąc hipotetycznie: Gdyby była opcja zostania zmiennikiem w Realu Madryt lub regularnym w Arsenalu, prawdopodobnie wybrałbym Arsenal.” Równocześnie jednak zakwalifikował: „Ale to trudne pytanie i moja odpowiedź zależy od wielu czynników. Po pierwsze, chciałbym się dowiedzieć od trenera, czy dostanę prawdziwą szansę. Zasadniczo muszę usłyszeć bezpośrednio od trenera, jak przewiduje moją rolę.”

Na Bernabéu znają już Mudryka dość dobrze i to nie tylko z tegorocznego starcia 5 października. 21-latek zadebiutował w Lidze Mistrzów rok temu w stolicy Hiszpanii, gdzie mimo porażki (Real Madryt wygrał 2-1) zaimponował pewnym i odważnym występem. Za to publiczność Realu nagrodziła go dużymi brawami, gdy został zastąpiony. Niezapomniane przeżycie dla Mudryka: „Jestem bardzo wdzięczny kibicom Realu Madryt za obdarzenie mnie tym wielkim uznaniem”

/21630049872/Realtotal_bet365_News

Czytaj również:  Sonda: Sześć tytułów możliwych w 2023 roku - ile ich będzie?

/21630049872/Realtotal_bet365_mobil_320x50

Read More