MŚ 2022: Rüdiger musi drżeć, Asensio i Carvajal jak najbardziej do przejścia

Pasjadosportu.pl » MŚ 2022: Rüdiger musi drżeć, Asensio i Carvajal jak najbardziej do przejścia

Drużyna narodowa

Antonio Rüdiger i reprezentacja Niemiec są zagrożeni awansem do Mistrzostw Świata, natomiast Dani Carvajal i Marco Asensio dotarli już z Hiszpanią do ostatniej 16. W drugim dniu meczowym grupy E Hiszpania i Niemcy zremisowały 1-1 (0-0).

Rüdiger zapewnił jedyną prawdziwą atrakcję w pierwszej połowie w 40. minucie, kiedy jego gol z główki został uznany przez sędziego wideo za offside. To właśnie w 62. minucie padła pierwsza bramka meczu – Álvaro Morata, który kilka minut wcześniej wszedł jako zmiennik, sprawił, że było 1-0 dla Hiszpanii. Niclas Füllkrug wyrównał w 83. minucie.

Oprócz Antonio Rüdigera i Marco Asensa na boisku w starciu Hiszpania-Niemcy pojawił się także Dani Carvajal Foto: Clive Brunskill/Getty Images

Zarówno Asensio i Carvajal z jednej, jak i Rüdiger z drugiej strony znaleźli się w wyjściowej jedenastce. Asensio nominalnie rozpoczął na środku ataku, po czym przeszedł na lewe skrzydło po 54 minucie wraz z zastąpieniem Moraty. Asensio został zastąpiony w 66. minucie po nieciekawym meczu. Carvajal po przerwie przeciwko Kostaryce wrócił na swoją zwykłą pozycję na prawej obronie i po początkowych niepewnościach stał się bardziej stabilny i grał przez. Rüdiger również kierował niemiecką obroną przez pełne 90 minut, grał pewnie i z koncentracją, ale miał pecha przy nieuznanym golu.

W ostatnim dniu meczowym Niemcy muszą wygrać z Kostaryką i jednocześnie mają nadzieję, że Japonia nie wygra z Hiszpanią. Na różnicy bramek południowi Europejczycy są tak samo dobrzy jak w ostatniej 16.

/21630049872/Realtotal_bet365_News

/21630049872/Realtotal_bet365_mobil_320x50

Read More

Czytaj również:  Początek treningów, koniec roku, Supercopa: kolejne kroki Realu Madryt po mundialu